Veokijuhtidel tuleb ametikoolitusi läbida. Väidetavalt said nad Rollalt koolitustõendeid ise kohal käimata. Foto on illustratiivne. Foto: Tiina Kõrtsini
Siim Randla 18. veebruar 2020 05:31
Pärnu maakohtu ette astuvad OÜ Rolla juhatuse liikmed Aare ja Anne , keda kahtlustatakse veokijuhtidele koolitustõendite andmises õpet läbimata ja altkäemaksu võtmises.

Aarele ja Annele on esitatud süüdistus ametialases võltsimises ja altkäemaksu võtmises, süüdistuse on saanud ka veokijuhtide koolitamisega tegelenud OÜ Rolla.  Ametialase võltsimise eest võib kohtus süüdimõistmisel karistada rahalise karistuse või vangistusega, altkäemaksu võtmise eest vangistusega.

Väidetavalt andis Rolla välja veoautojuhtide koolitustõendeid ilma, et need ise kohal oleks käinud, niiviisi sai tunnistuse sadakond autojuhti, on kirjutanud Pärnu Postimees. Ettevõte maanteeameti statistika kohaselt on Rolla olnud Eesti üks suuremaid ametikoolituse tegijaid.

Süüasja hakkab veebruaris arutama Pärnu maakohus. 

Kommentaarid  (36)

Rix 19. veebruar 2020 20:29
Mis vabast ajast te sonite? Minge nendele kursustele, mis toimuvad töö ajal. Kui oled firmas hinnatud juht, siis maksab firma sulle kooli päevad kinni, nagu tööpäevad ja lisaks ka kursuse maksumuse. Uurige välja, kus on odavam, või hoopis tasuta kursused. Mina olen neli korda täiendkoolitustel käinud. Kaks korda olen saanud ilma rahata (Euroraha eest) ja kaks korda on tööandja kursuse maksumuse ja tööpäevad kinni maksnud. Koolituse tase on autokoolides aga väga erineva tasemiga. Kes teeb asja kolme päevaga selgeks, kes ei suuda seda ka seitsme päevaga. Kõik oleneb lektorite kompetentsusest.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS