Maailm

Pakistanis hukkus enesetapurünnakus vähemalt seitse inimest (7)

Toimetas Greete Kõrvits, 17. veebruar 2020 20:09
Pommiga varustatud terrorist üritas mootorrattaga meelt avaldama kogunenud rahva sekka sõita.Foto: Zuma Press / Scanpix
Poliitilis-religioosse rahvakogunemise lähedal autopommi õhanud enesetaputerrorist tappis erinevate väljaannete andmeil seitse kuni kümme inimest.

Quetta linnas Pakistanis toimus esmaspäeval poliitilise partei Ahle Sunnat Wal Jammat (ASWJ) meeleavaldus. Al Jazeera kirjutab, et tegemist on paremäärmusliku sunniitide erakonnaga, kes juba ammu nõuab, et Pakistani valitsus šiiidid – kes moodustavad riigi elanikkonnast umbes viiendiku – ametlikult, seaduseparagrahvi järgi mittemoslemiteks kuulutaks. Ka kõnealune meeleavaldus oli eri väljaannete sõnul religioosse loosungiga.

Pealtnägijate sõnul sõitis üks mootorrattaga mees ASWJ liikmete kogunemise lähedale, kuid ei pääsenud politsei barrikaadidest edasi. Rattur üritas küll edasi tungida, ent korrakaitsjad tõkestasid tal tee ning üritasid teda motika pealt maha kiskuda. Mees kihutas sellega siis vastu politseiautot ning õhkis seejärel oma keha külge kinnitatud pommi. Kaks politseinikku ja vähemalt viis kõrvalseisjat sai surma, kümned vigastada. Reutersile kinnitas kohalik haigla, et hukkunuid on kümme ja vigastatuid üle kolmekümne. Päris rahvamassi sekka terroristil sõita ei õnnestunud.

Kohalikud tassivad vigasaanud meest.Foto: AFP/Scanpix

Ükski rühmitus pole esmaspäevaõhtuse seisuga toimunu eest vastutust võtnud. Quetta politsei kuulutas intsidendi enesetapurünnakuks. Eelmisel kuul sai sarnases rünnakus Quetta linna mošeele surma kolmteist inimest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee