Maailm

TOTAALNE KAOS: sajad piletita külastajad jooksid Pakistani muusikafestivalile tormi ja kukkusid naisi käperdama (19)

Toimetas Greete Kõrvits, 17. veebruar 2020 17:18
Foto: @sumaira_rajput / Twitter
Pakistani muusikaürituse katkestasid festivalialale tunginud kaagid, kirjutab BBC. Kutsumata ning piletita külalised vallutasid ka VIP-lava, mis selle tagajärjel kokku vajus.

Elektroonilise muusika festival Solis toimus Pakistanis neljandat korda ning on korraldajate sõnul riigi esimene ja ühtlasi suurim muusikaüritus. Laupäeval nautisid muusikat sajad inimesed, kes eelnevalt soetasid umbes 65 eurot maksnud pileti.

Ent festivali väravate taha oli kogunenud ka teist masti rahvast, kelle piletid polnud ehtsad. Libapiletite äri oli igatahes edukas, ka nendega lehvitasid sajad inimesed, kes lootsid ebaausal viisil muusikat nautima minna.

Turvamehed neid mõistagi sisse ei kavatsenud lubada. See tekitas võltsingute omanikes suurt nurinat ja pahameelt, mis päädis sellega, et kutsumata külalised jooksid festivalile tormi, murdes maha festivaliala piirava tara. Suur hulk neist võttis suuna kolme meetri kõrgusele VIP-lavale, mis ülerahvastatuse tõttu kokku varises. Kontsert oli kaose tekkimise hetkeks jõudnud kesta vaid pool tundi. Vägivaldne rahvamass peksis segi ka ühe kontserdilava.

Täpselt pole teada, mitu inimest rüseluses ja lavavaringus viga sai, kuid lisaks vigastustele said Solise korraldajad kaebusi ka seksuaalvägivallast. Mitu naist kurtis, et tekkinud segadust kasutas mõni mees ära selleks, et neid käperdada.

„Ma kaotasin hetkeks teadvuse. Mäletan vaid, et jube raske oli jälle jalule saada ja siis üks kutt üritab mu käekotti varastada. Rahvas trambib meist üle ja absoluutselt mitte keegi ei aita... Tüübid hakkavad meid katsuma, käperdama ja ahistama,“ kirjeldab üks naisterahvas. Ta nõuab Solise korraldajatelt emotsionaalse ja füüsilise trauma eest kompensatsiooni.

„Kui teadvuse tagasi sain, oli minu peale „kukkunud“ üks mees. Käed liikusid üle terve mu keha, ise ütleb, et „üritab püsti saada“. Lükkasin ta eemale ja siis ta sülitas mu peale. Üritasin üles tõusta, aga ei suutnud,“ kirjeldab teine ohver.

Festivalikorraldajad vabandavad õudse elamuse eest, kuid kinnitavad, et ei teinud omalt poolt midagi valesti. Nemad tõid turvamehi kohale just nii palju, kui päris piletimüük rahvast ette nägi. Siiski möönavad korraldajad, et nad alahindasid mustal turul müüdud libapiletite arvu. Festivali järgmised esinemised jäid ära. Pakistani sotsiaalvõrgustikud on täis kaebusi ja nõudmisi, et korraldajad juhtunu heastaksid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee