Sisuturundus

MAITSEV KATSE: kvaliteetsed lihatooted, mis viivad keele alla! 

Frank Kutter, 17. veebruar 2020, 16:08
Foto: Robin Roots
Minnes poes lihatoodete osakonda, võib silme ees kirjuks võtta! Erinevaid tooteid on palju – mida võtta ja mida jätta?

Üheks olulisemaks nüansiks, mida lihatoodete valikul tähele panna, on selle puhtus. Teisisõnu – me sööme igapäevaselt nii palju ebavajalikku sisse, et kui vähegi võimalik, tasuks seda vältida. Üheks positiivseks näiteks lihatoodete valmistamisel on Frank Kutter, kes kasvatab kõik oma sead ise, töötleb liha võimalikult vähe ning lisab sinna juurde ainult aineid, mida on hädapärast vaja.

Ka Frank Kutteri lihatoodete valik on lai – sealt leiab nii suitsutooteid, liha, vorste, kõrvalsaadusi kui ka snäkke. Neli perenaist proovis Frank Kutteri vorste ning andis tagasisidet, mis mulje need jätsid.

Küüslauguga poolsuitsuvorst

Poeletil köitsid pilku Frank Kutteri tooted, mida ma enne märganud polnud. Proovin meeleldi uusi ja huvitavaid tooteid, et osta oma koju alati kõige paremat. Mis jäi Frank Kutteri vorstil silma, oli see, et sinna on lisaks tooteinfole kirjutatud: „Korralik siga on maitsva liha alus – oma põrsad kasvatan ise suureks“. Mulle imponeeris kohe selline soe suhtlusstiil kliendiga, sest tavaliselt on vorstipakendid täis vaid andmeid koostise ja valmistamise kohta. Peale selle ütles Frank Kutter ise otse välja, et kasvatab oma põrsad ise – niisiis on see võimalikult naturaalne.

Vorstist endast aga… Kuigi valikus oli erinevaid Frank Kutteri vorste, siis otsustasin proovida küüslauguga poolsuitsuvorsti. Maitse ei vedanud alt. Sellel oli mõnus küüslaugumekk, kuid mitte midagi polnud üleliigselt. Maitsed olid tasakaalus.

Foto: Robin Roots

Juustusardell ja Juustugrill

Kuna ühest pakist jagub keskmiselt kahele-kolmele inimesele, siis neljaliikmelise pere õhtusöögiks ostsin kaks pakki. Valisin kaks juustuga toodet, sest meie perele meeldivad just need. Eriliseks lemmikuks osutus juustusardell oma meeldiva mahlasuse poolest.

Keetsin kartuleid ning lükkasin vorstikesed mikrolaineahju (kuigi tavaliselt keedan sardelle, siis sel korral läksin kergema vastupanu teed). Lõikasin ka mõned viilud tomatit kõrvale.

Tuleb ette päevi, mil oled töölt tulles nii väsinud ning ei jaksa enam vaaritama hakata. On hea teada, et nendel päevadel saan poest haarata pasta, riisi või kartulite kõrvale kvaliteetseid lihatooteid. Nüüd proovitud ja heaks kiidetud!

Liharikas poolsuitsuvorst

Eelistan alati võimalikult liharikkaid vorste. Olen seisukohal, et lihatootes peaks olema võimalikult vähe kõrvalaineid. Frank Kutteri liharikas poolsuitsuvorst on väga naturaalse ja suitsuse mekiga. Hea on panna võileiva peale, aga ka ampsata tükike snäkiks.

Foto: Robin Roots

Peedi ja mädarõika toorvorstid

Need köitsid tähelepanu just oma kauni välimuse poolest – punane värv taldrikul annab kogu õhtusöögile ilusa varjundi. Teiseks plussiks oli peedisisaldus, sest mulle meeldib lisada peeti erinevatesse toitudesse. Tõsi küll, mädarõikasisaldus tekitas veidi muret, kuid õnneks selgus, et see ei anna vorstikeste üldmaitses eriti tooni.

Valmistasin peedi ja mädarõika toorvorste õhufitüüris valminud kartulite kõrvale. Juurde riivisin peedisalatit, et toit oleks veelgi hoogsamalt punane. Mees küsis lausa, kas me tähistame midagi – sest toit nägi pidulik välja! Iga päev võib ju olla pidupäev.

Frank Kutteri tooteid leiab poodidest ning lisainfot saad ka SIIT!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee