Foto: Kuvatõmmis
Ohtuleht.ee 14. veebruar 2020 20:34
„Väike, aga võimas,“ iseloomustas pealtnägija, kes jagas sotsiaalmeedia grupis EZ-дуны! videot mööda trammiteed sõitvast autost. „Väike, aga ülbe,“ parandas teda üks kommenteerijaist.

Videost näeme, kuidas Tallinnas Tondi kandis sõidab Citybee kirjadega rendi-Fiat pikalt mööda trammiteed, täpselt kahe rööpapaari vahel. Teguviis on kirjeldatav paari lihtsa sõnaga: keelatud ja ohtlik.

Videot saab vaadata SIIT.

Kommenteerib CityBee Eesti juht Britta-Liisa Ait: 

„CityBee soosib ohutut sõitmist vastavalt liiklusseadusele. Oleme igasuguse väärkäitumise või huligaanse sõitmise vastu.

Kui keegi märkab, et CityBee autoga ületatakse kiirust, sõidetakse või pargitakse vales kohas, juht võib olla joobes või mõnel muul viisil käitutakse ebaseaduslikult, siis palume sellest koheselt teada anda CityBee klienditeenindusele ja politseile.

Oleme teinud kindlaks trammiteel kihutanud sõiduki juhi ning peatanud tema CityBee teenuse kasutamise õigused.

Tahtliku väärkäitumise puhul on meil vastavalt kasutustingimustele õigus juhti trahvida. Trahv ohtliku ja vastutustundetu juhtimise eest on 300 EUR.

Kui tahtliku väärkäitumise läbi põhjustatakse liiklusõnnetus ning seeläbi ka kahju teistele osapooltele ja CityBee sõidukile, siis on juht alati kahju eest vastutav. Trahv on vastavalt kuni 500 EUR.

Lisaks ei tohi CityBee sõidukitega sõita ka joobes seisundis. Joobes juhtimise eest peab juht tasuma CityBeele trahvi 2000 EUR.

Antud trahvimäärad on välja toodud ka meie kasutustingimustes, millega peab nõustuma iga teenuse kasutaja kasutajakonto loomisel.“