Maailm

Avaldatud 14. veebruaril, täiendatud 16. veebruaril kell 9

SKANDAAL: seksivideo kukutas Pariisi linnapeaks kandideerinud pereisa, video avalikustaja vahistati (31)

Toimetas Aadu Hiietamm, 16. veebruar 2020, 09:20
Benjamin Griveaux Foto: AFP/Scanpix
Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni partei jäi reedel ilma oma kandidaadist märtsis toimuvatel Pariisi linnapea valimistel. Macroni usaldusisik Benjamin Griveaux teatas, et loobub valimistel osalemast. Tema kohta hakkas kolmapäeval sotsiaalvõrgustikes levima seksuaalse sisuga video ning Griveaux ütles, et ta soovib oma perekonda kaitsta, vahendab YLE Uutiset. 

42aastase Benjamin Griveaux´ otsus on suur löök president Emmanuel Macronile, kes soovib endale kohalikul tasandil suuremat toetust. 

Seksivideo avalikustas 2017. aastal Prantsusmaal asüüli saanud vene aktsioonikunstnik Pjotr Pavlenski Ta ütles, et sai selle video isikult, kel oli suhe Benjamin Griveaux´ga.  Videol näeb poliitikut end ise seksuaalselt rahuldamas ning väidetavalt saatis ta selle naisele või isegi mitmele naisele.

Pavlenski rõhutas, et soovis video avalikustamisega paljastada pereväärtustest jutlustava poliitiku tõelise palge. Griveaux on abielus ja kahe lapse isa.

Laupäeva õhtul tuli teade, et Pavlenski vahistati. Ametlikult oli selle ajendiks aga mullu 31. detsembril toimunud väidetav noaga ähvardamine, mitte video avalikustamine.

Pariisi linnapea valimiste esimene voor toimub 15. märtsil. Praegu on Pariisi linnapea sotsialist Anne Hidalgo. Avaliku arvamuse küsitluste järgi toetab teda 23% valijatest. Griveaux´ toetus oli 16%.    

Samal teemal

18. jaanuar 2017, 04:00
Venemaa tuntuim poliitkunstnik palub Prantsusmaal varjupaika
6. veebruar 2016, 06:00
Kunstnik: "Venemaa ja vangla on sünonüümid."
10. november 2013, 14:39
Performance Punasel väljakul: kunstnik lõi oma munandid naelaga munakivitee külge

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee