Maailm

Hullunult lennukiust lahti kiskuda üritanud reisija läheb kaheks aastaks vangi (26)

Toimetas Greete Kõrvits, 14. veebruar 2020, 14:06
Chloe Haines (paremal) kahetseb juhtunut sügavalt ja vannub, et pole enam tilkagi alkoholi joonud.Foto: SWNS / Scanpix
Möödunud aasta juunis korraldas ärritunud naine reisilennuki pardal tõsise intsidendi, kui meeskonda tappa ähvardades lennukiust avada üritas.

BBC kirjutab, et 26aastane inglanna Chloe Haines kriimustas sjuuardessi, üritas lennu ajal õhumasina ust avada ning karjus: „Ma tapan teid kõiki ära!“ Meeskond kutsus appi Kuningliku Õhuväe, kes tõttas lennukit Stanstedi lennujaama eskortima. Kaht õhuväe lennukit oli kuulda kogu Essexi maakonnas, kui ülehelikiirusest vali kõmakas kärgatas.

Reisilennuk 206 inimesega pardal oli muidu pidanud suunduma Türki. Üks reisija, kes samuti kisendavat naist taltsutada aitas kirjeldas, kuidas ta kartis tõsimeeli, et hullunud naisterahvas võibki lennuki ukse lahti kiskuda. See poleks olnud võimalik, ent kõik reisijad seda mõistagi ei teadnud.

Kohtus tunnistas Haines end süüdi, kuid selgitas, et alkoholi ja retseptiravimite ühendmõju all ei saanud ta üldse aru, mida teeb. Tema mälus on vahejuhtumi kohal tühi auk, räuskamist ja ukse kallale minemist ta ei mäleta. Ta vannub, et pole toimunust saati tilkagi alkoholi võtnud. Kohus mõistis ta kolmapäeval kaheks aastaks vangi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee