Maailm

Keenia mehed põgenevad valentinipäeval väljamõeldud konverentsile 

Toimetas Aare Kartau, 14. veebruar 2020, 13:14
Esimene ametlik konverents tekitas paljudes meestes pettumust.Foto: twitter.com/citizentvkenya
Paljud Aafrika mehed andsid eelmistel valentinipäevadel oma kallimale teada, et osalevad 14. veebruaril väga olulisel „meeste konverentsil“. Väljamõeldud üritus sai tänavu ametlikult teoks, ent mehed pole sugugi rahul, kuidas see välja kukkus.

Viimastel aastatel valentinipäeva lähenedes on paljud sotsiaalmeediakasutajatest Aafrika mehed rääkinud oma naistele soovist osaleda vaid meessoole mõeldud konverentsil, selgub portaalist The African Exponent. Veebruari keskpaigas kolm päeva kestev „konverents“ on olnud populaarne näiteks Keenias. Seni on tegu olnud väljamõeldud ning humoorika üritusega, millega mehed õigustavad valentinipäeva pidustustest, romantikast ja seega ka naiste eest põgenemist. 

Sel aastal korraldati ka reaalne Meeste Konverents, mis toimus Keenia pealinna Nairobi viietärnihotellis, kirjutab BBC. Ühe kohalviibija teatel arutasid osalised erinevaid teemasid, näiteks kuidas juhtida majapidamist ning millisel viisil poegi õpetada. Kõne alla tulid ka meeste ja naiste suhted. Ülekannet konverentsist kanti üle ka kohalikus telekanalis.

Konverentsi kohta avaldati aga kohe teravat kriitikat, sest seal lubatakse ka naistel osaleda. Paljud arvavad, et üritus on kehva realiseerimise tõttu oma mõtte kaotanud. „Palun boikoteerige ja eirake üritust. Juhtimise on haaranud naised. See üritus on privaatne asi, mida peab varjama täielik saladuseloor,“ kirjutas üks keenialane Twitteris, nimetades praegust konverentsi keskpäraseks paroodiaks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee