Eesti uudised

14 AASTAT KOOS! Päästjad Piret ja Margo: päästeamet liitis meid! (2)

Ohtuleht.ee, 14. veebruar 2020 12:30
Piret ja MargoFoto: Päästeamet
Päästeamet ei päästa ainult elusid vaid liidab ka südameid. Asutus jagas Facebookis südamlikku lugu sellest, kuidas nende töötajad Piret ja Margo kohtusid tänu päästeametile ja on tänaseks koos olnud 14 aastat.

Kuidas Päästeamet teid kokku viis?

Piret: Kuna asusin Päästeametis uut ennetustöö valdkonda looma, arendama ja vedama, siis oli ääretult palju abi toetavatest ja julgustavatest kolleegidest. Usun, et pikapeale võluski mind Margo abivalmidus ja heasoovlikkus ning tahe teha asjad väga hästi ära. Ta on mees, kelle peale saab alati kindel olla.
Margo: Mind võlus Pireti naiselikkus, sihipärasus ja enesekindlus.

Kas töö- ja eraelu on keeruline lahus hoida?

Margo: Ega me neid teadlikult lahus ei hoiagi - kas ei oska või ei saa, ei teagi. Eks ikka tuleb tööd koju kaasa nagu ütlevad päästelaulu sõnad: "Millest me räägime? Ikka päästest! Mida *** siis veel rääkida on?" 

Kuidas mõjutab Päästeametis töötamine Teid lapsevanematena?

Piret: Eriti eredalt on meeles situatsioon, kus noorim tütar Lorete magas lõunaund, mistõttu oli televiisor väheke vaiksem ning u 3aastane Mariete tuli mind noomima, et ma räägiksin köögis vaiksemini, kuna ta ei kuule, mida telekast räägitakse. Läksin siis huvi pärast vaatama, mida laps põnevusega jälgib ja suur oli mu üllatus, kui selleks oli veeohutuse õppefilm „Peata oma sõbrad“. Ju tulevad mõned asjad geenidega kaasa.

Kuidas Teie valentinipäeva tähistate?

Piret: Tõsi, olen ka mina oma kallile südamekujulisi torte-kooke meisterdanud ja sõbrapäeval armsaid kolleege meeles pidanud. Kuid siiski usun, et oma aega ja pühendumist jätkub tõelistele sõpradele kordades rohkem kui sõbrapäeval.

Miks Teile meeldib Päästeametis töötada?

Margo: Me teeme sellist tööd, mida igaüks teha ei saa. Pühendumisega sellele tööle oleme justkui maailmaparandajad. Igal pühendumisel on oma hind, olgu selleks aeg, tervis, õnn või ka pere, aga siiski on elukutse valik see, mis ikka ja jälle toob sära silmadesse.

 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee