Maailm

Itaalia senat võttis populistide juhilt juriidilise puutumatuse (6)

Toimetas Aare Kartau, 14. veebruar 2020 11:33
Liiga juht Matteo Salvini.Foto: AP/Scanpix
Itaalia paremäärmusliku partei Liiga juht Matteo Salvini kaotas juriidilise puutumatuse, mistõttu ootab teda võimu kuritarvitamise tõttu kriminaaluurimine ning võimalik kohtuprotsess, vahendab CNN.

Itaalia senat hääletas kolmapäeval Salvinilt juriidilise puutumatuse kaotamise poolt. Teda süüdistatakse migrantide ebapädevas kohtlemises 2019. aasta juulis, kui ta keelas siseministrina 131 merelt päästetud pagulasel Sitsiilias rannavalvelaevalt maha astuda. Teadaolevalt ootas mees, et teised Euroopa Liidu riigid migrandid vastu võtaks.

Samal teemal

Kui Salvini kohtuprotsessi käigus süüdi mõistetakse, võib teda oodata kuni 15 aastat vabadusekaotust ning keeld riigiametit pidada. Süüdimõistmise korral ei saaks Itaalia poliitik järgmistel valimistel euroskeptilist Liigat võimule aidata ning puruneks ka mehe unistus Itaalia järgmiseks peaministriks saada.

Protsess võib paremäärmusliku Salvini toetust konservatiivsemate itaallaste seas aga ka kergitada. Ta ütles kolmapäeval, et kohtus saab viimaks selgeks, kas Itaalia kaitsmine illegaalse immigratsiooni vastu on kriminaalkuritegu. Mees on juba pikalt kinnitanud, et kaitses valitsuse toetusel Itaalia piire, kui ta eelmisel aastal asüülitaotlejate vastuvõtmisest keeldus. Liiga toetajate seas on tegu suurt poolehoidu kogunud – suuresti tänu karmidele immigratsioonivastastele vaadetele on Salvini partei kujunenud Itaalia populaarseimaks erakonnaks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee