USA peaprokurör William Barr.Foto: EPA/Scanpix
Toimetas Aare Kartau 14. veebruar 2020 09:13
USA peaprokurör William Barr sõnas, et president Donald Trumpi Twitterisse postitatud sõnumid õõnestavad teda ja muudavad töö tegemise võimatuks, vahendab BBC.

Kriitika on seotud juhtumiga, milles justiitsministeerium teatas, et plaanib vähendada presidendi kauaaegse sõbra ja nõuniku Roger Stone'i vanglakaristust. Stone mõisteti novembris süüdi, sest takistas esindajatekoja luurekomisjoni tööd, mis uuris võimalikku Venemaa sekkumist 2016. aasta valimistesse. Arvatakse, et Barr tuli Trumpi soovidele vastu – demokraadid süüdistavad peaprokuröri presidendi survele allumises. Õli lisas tulle ka Trumpi Twitteris avaldatud säuts, kus ta kiitis peaprokuröri juhtumi üle kontrolli haaramise eest.

Peaprokurör ise kinnitas, et Donald Trump pole tal kunagi palunud midagi seadusevastast teha, ent presidendi Twitteri postitused teevad töötamise võimatuks. „Ma usun, et on aeg lõpetada justiitsministeeriumi kriminaaljuhtumite kohta säutsumine,“ sõnas Barr. Mees loodab, et Trump võtab tema seisukohta arvesse.

On ka teisi vabariiklasi, kes on Barriga Trumpi säutsude suhtes samal seisukohal. „Kui peaprokurör ütleb, et need jäävad tema tööle ette, peaks president teda kuulda võtma,“ sõnas vabariiklasest senaator Mitch McConnell.