Eesti uudised

Tallinna linnahalli renoveerimises pole veel otsusteni jõutud (11)

Toimetas Aare Kartau, 14. veebruar 2020 08:05
Tallinna linnahall.Foto: Alar Truu
Euroopa Komisjon ootab Tallinna linnavalitsuselt linnahalli renoveerimise riigiabi loa andmise osas veel täiendavaid vastuseid, kuid millal otsus tehakse, on jätkuvalt lahtine.

Tallinna Linnahalli AS-i juhatuse esimees Anu Liinsoo sõnul tuleb vajalik materjal enne Euroopa Komisjonile hindamiseks andmist kokku panna – nõutakse kultuuriliste, mittemajanduslike ürituste prognoosi täpsustamist ning, ehitushindade ja muu seesuguse uuendamist, kirjutab ERRi uudisteportaal. „Kas seejärel ollakse valmis väljastama juba ka riigiabi luba või soovitakse veel midagi täpsustada, näitab aeg,“ tõdes naine ning selgitas, et kui valitsus lisab linnahalli ka ooperisaali funktsiooni, siis tulebki uus taotlus esitada, kuna funktsioonid muutuvad. 

„Rõhutan, et mingeid lõplikke lahendusi veel ei ole, teema on väga tugevalt protsessis, nii et vara on öelda, millised lahendused on elluviidavad, kui palju miski maksab või muud taolist,“ teatas kultuuriministeeriumi avalike suhete juht Meelis Kompus.

Kultuuriministeeriumi eestvedamisel toimus linnahalli teemal arutelu valitsuskabinetis mullu novembris – siis leiti õige on edasi liikuda variandiga, et linnahall tehakse korda ning sinna tuleks nii ooperi- ja balletisaal, konverentsikeskus ja kontserdisaal.

Samal teemal

08.11.2019
Rahandusminister Helme linnahalli ooperisaali rajamise plaani ei toeta
15.10.2019
Juhtkiri | Linnahallist saagu ooperiteater?
03.10.2019
Linnahalli võib tulla ooperiteater
30.07.2019
KÜMME AASTAT LUBADUSI: linnahalli renoveerimisega hakatakse alati pihta varsti-varsti!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee