Wuhanis lisandus reede jooksul 139 surnut ning laupäeva jooksul samuti 139 surnut, vahendab agentuur Bloomberg. Neljapäeval oli surnute arv seal 116. Seetõttu räägiti maailma meedias juba reede hommikul ligi 1500 surnust, kuid Hiina võimud täpsustasid, et nad olid 108 surnut lugenud eksikombel topelt ning õige arv oli siis 1384.
Haigestunuid on Hiinas 68 509 ja mujal maailmas 780, vahendab Welt Online. Hiina võimud teatasid ka, et koroonaviirusesse haigestunuid ravivatest meedikutest on samasse haigusesse surnud kuus ja saanud nakkuse üle 1700 inimese. Tervenenud on seni 9886 inimest.
Esimene surm registreeriti Wuhanis 9. jaanuaril, kui suri 27. detsembril haiglasse toodud 61aastane mees.
Hiinas muutub võitlus uue koroonaviiruse leviku vastu meeleheitlikuks. Nii asuti kõrvaldama käibelt sularaha, et seda põhjalikult desinfitseerida.
Rootsi Uppsala ülikooli professor Björn Olsen ütles ajalehele Aftonbladet, et Hiina esitatud ametlik info ei ole usaldusväärne ning surnute ja haigestunute arv võib tulevikus kiiresti kasvada.
Microsofti asutaja Bill Gates ütles Seattle´is toimunud teaduskonverentsil, et uus koroonaviirus võib maailmas kaasa tuua väga hullu olukorra. Gatesi sõnul näitab seni teadaolev info, et olukord võib muutuda väga dramaatiliseks, kui viirus hakakb levima ka Lõuna-Aasias ja Lõuna-Aafrikas.
Londoni maineka Imperial College’i terviseteadlane professor Neil Ferguson ütles uue koroonaviiruse kohta, et see on haigus, mida ta kõige enam kardab.
Hongkongi ülikooli juhtiv epidemioloog, professor Gabriel Leung hoiatas juba varem, et kui uue koroonaviiruse levikut ei suudeta takistada, siis võib nakatuda 60% maailma elanikkonnast. Valmis tuleb olla õudusstsenaariumiks, kui sureb üle 45 miljoni inimese, vahendas ajaleht Merkur. Gabriel Leung soovitab seetõttu teistel riikidel valmistuda samasuguseks olukorraks nagu praegu on Hiinas. Kolleegid peavad Leungi üheks paremaks oma ala asjatundjaks maailmas.
Euroopas on kõige rohkem haigusjuhtumeid avastatud Saksamaal – 16. Reedel lisandus uue riigina Egiptus. Laupäeval suri Prantsusmaal Pariisis uude koroonaviirusesse esimene inimene väljaspool Aasiat, tegemist oli Hiinast Hubei provintsist tulnud 80aastase turistiga.
Euroopa Liidu tervishoiuministrid arutasid uue koroonaviirusega seonduvat neljapäeval Brüsselis toimunud erakorralisel nõupidamisel. Veel ei peetud vajalikuks ühtsete reisipiirangute ega kontrollimeetmete sisseseadmist. Haiguse leviku piirkondadest tulijatelt võidakse aga küsida informatsiooni nende kontaktide kohta seal. Ühtlasi lubati teha omavahel igakülgset koostööd koroonaviiruse leviku pidurdamisel, alates tihedast infovahetusest kuni vajadusel võimalike meditsiinitarvete ühishangeteni.
Soome lennufirma Finnair teatas reedel, et ei lenda Mandri-Hiinasse kuni 28. märtsini. Varasemalt olid lennud katkestatud kuni 28. veebruarini. Ka Hongkongi lende vähendatakse kahelt lennult päevas ühele.
Analoogilise otsuse langetasid reedel samuti Saksa lennufirma Lufthansa ja Šveitsi lennufirma Swiss.
222 KOMMENTAARI