Foto: Kaspar Pokk
Ohtuleht.ee 13. veebruar 2020 20:29
Täna õhtul kella poole kuue ajal juhtus Lääne-Virumaal Väike-Maarja vallas Kamariku külas mõneminutilise vahega kaks liiklusõnnetust, mis said ahelana alguse libedast teest.

Sündmused said alguse, kui sõiduautot Jeep juhtinud mees hakkas tegema möödasõitu Volkswagenist, kaotas selle käigus sõiduki üle kontrolli ja toimus kokkupõrge Volkswageniga. Teelt välja paiskunud Jeep rullus mitu korda üle katuse ja vastu puid.

Selle õnnetuse lähistele jäi pidama mööda sõitnud Toyota juht, kes jäi vaatama, et ehk saab ta kuidagi abiks olla. Samal ajal hakkas Toyotast mööduma järgmine Ford, sellele omakorda lähenes tagant veel üks Volkswagen. Volkswagen sõitis otsa nii Toyotale kui ka Fordile. Õnneks keegi ühe või teise õnnetuse käigus viga ei saanud. 

Juhtumitega tegeleb edasi kindlustus. Esialgsetel andmetel juhtusid mõlemad õnnetused libeduse tõttu, seega palub politsei sõidukijuhte tähelepanelikult jälgida, kas ja kuidas muutuv õhutemperatuur ning sademed teeoludele mõjuvad, ning valida oludele vastav sõidukiirus, et turvaliselt sihtkohta jõuda.