Riik soovitab hädaolukorra puhuks varuda koju toitu, vett ja esmatarbekaupu, paljud inimesed seda aga ei tee. Foto: Alar Truu
Vidrik Võsoberg 13. veebruar 2020 21:05
„Varu enne maru,“ kuulutab päästeamet oma sotsiaalmeedialehekülje päises. Eestit sügisel ja talvel rünnanud tormid näitasid, kui kasulik on kriisiolukorraks valmistuda. Näiteks elektrikatkestuse tõttu külmikus rikneva toidu asendamiseks kappi varuks konserve osta ja autol paagis kütust hoida. Suurem osa eestlasi seda paraku ei tee. Õige mitu tuntud inimestki tunnistas, et võivad tormimaru korral vähemalt osalt hätta jääda.

Päästeamet teatas sügisel, et umbes 15% Eestimaa peredest on varunud asju, millega kriisiolukorras vähemalt nädal aega iseseisvalt hakkama saada. Riigi veebisait kriis.ee soovitab muu hulgas varuda koju kolm liitrit vett päevas inimese kohta, kuivtoitu, konserve, küünlaid, patareiraadio, nädala varu sularaha ning hoida auto kütusepaak vähemalt pooleni täis. Mitu tormi näitasid, et riigi soovitustel on jumet: seegi nädal algas tugevate tuultega ja 1200 tarbijal kustusid lambid ning vaikisid külmikud.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99