Seisukoht

Seisukoht | Tänapäeva Vargamäe (1)

Kristjan Roos, Linnalehe vastutav toimetaja, 13. veebruar 2020, 17:15
Lõpliku saatuse, kas teise sambaga liitumine ja sealt väljaastumine muutub vabatahtlikuks, otsustab seega lõpuks arvatavasti riigikohus.Foto: Andres Varustin
Nädal tagasi juhtus see, milles poliitikaringkondades oldi tegelikult üsna kindlad: president Kersti Kaljulaid ei kuulutanud välja pensionireformi seadust, viidates selle põhiseadusega vastuolule.

Nüüd on pall taas riigikogu käes, kes suure tõenäosusega võtab pensionireformi seaduse eelnõu taas vastu ning põrgatab palli tagasi presidendile. Kes omakorda väga tõenäoliselt ikkagi seadust välja ei kuuluta.

Lõpliku saatuse, kas teise sambaga liitumine ja sealt väljaastumine muutub vabatahtlikuks, otsustab seega lõpuks arvatavasti riigikohus.

Samal teemal

Nii nagu Tammsaare Vargamäe tegelased Pearu ja Andres omal ajal on praeguseks ka valitsus ja president koos opositsiooniga asunud eri rindejoontele. Põllupidajate asemel hakkavad nüüd piltlikult öeldes poliitikud kohut käima, et selgitada välja, kumma tõde ja õigus on siis suurem.

Sellele, et lõhe presidendi ja peaminister Jüri Ratase vahel hakkab muutuma juba ebamõistlikult suureks, viitab peaministri eelmise aasta lõpus välja öeldud sõnum, et tema tänavu 24. veebruaril presidendi vastuvõtule ei lähe.

Peaminister eelistab selle asemel siirduda perega reisile. Jah, perega reisida on tore ja veel toredam, et seda saab endale lubada ka tiheda ajakavaga peaminister. Aga lõppude lõpuks pole presidendi vastuvõtt mingi suvaline üritus, kuhu mitte minemisega peaks näitama oma solvumist. See pole Kaljulaidi erapidu, vaid Eesti riigi üks tähtsamaid esindusüritusi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee