Juhtkiri

Juhtkiri | Pole kooli, pole probleemi?

Ohtuleht.ee, 13. veebruar 2020, 18:30

11 KOMMENTAARI

k
Kohalikule/ 17. veebruar 2020, 06:25
Paistab, et oled üks nn heasoovijatest, kes arvab sinisilmselt, et koolitöö teeb kellegi rikkaks. Loodan, et kooliomanik leiab endale uue väljundi, kus omi võimeid rakendada ja niimoodi ka teised koolitöötajad, kes on viimastel aastatel ühiselt läbi teinud palju jama, aga siiski jäänud vahvaks, ühtehoidvaks kambaks, leiavad uue töö palju tervemas keskkonnas. Ise arvan, et kõige suurem probleem on killustunud ja väljasurev küla. Kool läks, külaseltsile on alustatud rünnakut, kaua raamatukogugi tühjas majas püsib. Jääbki ainult kõrts, kuhu ka miskipärast eriti ei kiputa. Nii see küla sureb...
k
Kohalik/ 16. veebruar 2020, 13:17
Kooli sulgemine on kõige suuremaks probleemiks siiski direktorile A. Sprenkile kes volikogu esimehena koolihooned iseendale kinkis. Mida nendega peale hakata kui pole enam HTM raha. Silmakirjalikkus , silmakirjalikkus.
s
Siilionu/ 16. veebruar 2020, 10:32
Lisan veel riigigümnaasiumide ehitamise teema-Rakverre riigigümnaasiumi hoone ehitamine on küll kummaline,linnas on kaks korralikku gümnaasiumi olemas,aga ilmselt on nutikas eurorahasid kasutada.Miks ei võiks selle asemel maakondade lastele ehitada korraliku erivajadustega laste kooli,sinna komplekteerida kaader eripedagoogidega,töökodadega ja muu vajalikuga?
a
Arvamus/ 16. veebruar 2020, 10:20
Lahendus on ikka erivajadusega õpilastele kaasaegne kool koos õpilaskoduga,näiteks Tallinn renoveerib praegu oma erivajadustega laste koolimaja,selliseid koole peaks riigis olema mitu.Üldhariduslikku kooli integreerumine pole alati võimalik,see on ikka väga individuaalne ,lapse võimekusest sõltuv.Kooli sulgemine ilma lapsevanemale mõistliku alternatiivi pakkumiseta on südametu suhtumine perekonda,kes niigi on ülekoormatud raske lapse kasvatamisega ja ootab pisutki riigi tuge.
r
Reet Valgmaa/ 14. veebruar 2020, 09:55
Vaadake hoolega, kes need hooned endale saab. Sinna see koer maetud ongi.
v
Võrukas/ 14. veebruar 2020, 08:34
Samas vallas asub misso kooli 3 õpilasega, see peab jääma??? Krabi kool, kus õpilasi tunduvalt rohkem, ning paljudele neile just viimaseks päästvaks oksaks olnud kool ja seal töötavad inimesed, peab enne lõppu pillid kokku panema? Arusaamatu!?!
õ
Õpetaja/ 14. veebruar 2020, 07:28
HTM ei osanud oodata, et Krabi koolile selline toetus osaks saab. Kõik, kes teavad, kuidas seal lastega toimetavad, teavad, et kõik see on tellitud jamade loetelu. Ja kannatajateks on lapsed. Lastele pakutakse lihtsalt valimatult kõiki väikseid maakoole, mis aga meelde tuleb. Seal pole mingeid tugiteenuseid ega oskusi nende lastega toime tulla.
l
Lapsevanem/ 13. veebruar 2020, 20:47
HTMi ja Rõuge valla edukas projekt oli see. Vallavanem Mailis Koger ja rahvasulane Kalvi Kõva olevat usinalt lobitööd teinud HTMiga. Kõva suisa hõiskab ja uhkustab oma panusega. Eks me näe varsti, et miks see kõik vajalik oli. Koolis oli u 40 last ja HTMi jutt kõigi aitamisest on soe õhk. Ei ole, mille või kellega aidata. Raha võib ju lubada aga see on ka rumalametnike lagi. Rääkimata HTMi viisist asju ajada, mis kriitikat ei kannata ja valgustamist vajab kohe kindlasti. Iga asi omal ajal. Ja Krabi pole ainuke, kellest teerullvõim ja rumalus üle kihutavad.....
j
Ja veel/ 13. veebruar 2020, 21:10
Lapsed olid selles koolis üle Eesti. See oli leitud lahendus peale otsimisi. Tugi perele, kes oli hädas, enam ei jaksanud. Tugi lapsele, kes juba 1,5 aastat keeldus normaalselt koolis käimisest ja nüüd pühapäeval sinna kaugele pärapõrgusse kohale läks ja kes nüüd on mustas augus tagasi. Jah, ta teab, et ta oskab, suudab, saab - kui ümbrus toetab. Selle kaotus teeb haiget. Selline riik!!! Aitäh!
t
Tarmo/ 17. veebruar 2020, 04:01
Praegune haridusminister on liiga pikalt sinna toolile istuma jäetud. Miks? Et oleks siis ka tööd tehtud. Alles oli jutt, et 3 kuud oodatakse ministeeriumist vastust kirjale(!) Viimane kaebus oli eelmisel nädalal, et "ainult" 2 kuud ongi vastus viibinud.

m
MP/ 13. veebruar 2020, 20:29
Umbes 40 õpilast oli nimekirjas. Aastaid tagasi jah 60+ last. See oli HTMi ja Rõuge valla ühine saavutus, et kool suleti. Ja muidugi Kalvi Kõva suurüritus ja ehk saab varsti näha, et MIKS. Miks tegelikult. HTMi taktika on süvenejale arusaamatu, ülbe ja eksitav. Ei ole nad ühtegi vanemat ega last uue ja parema kooli leidmisel aidanud. Ja ega see neil plaanis ka ole. Vaikiv ajastu. Eesti õpetajad pigistavad hambad risti, võitlevad õhinapõhiselt ja vanemad on tembeldatud lollideks, kes ei tea, mis nende lapsele hea - üldine HTMi suhtumine, varjamatult. Oleks aeg lärm lahti lüüa, üle riigi!!!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee