Kommentaar

Küsimus | Mida peab tegema vale maamaksuteate saanud inimene? (3)

Arvamustoimetus, 13. veebruar 2020 18:30
Foto: TEET MALSROOS
Kas riigiasutused ei peaks esmalt suhtlema omavahel, mitte et maksuamet hakkab jooksutama inimesi, kes kuidagi ei saa olla süüdi valedes maksuteadetes?

Kaia-Liisa Tabri, Maksu- ja Tolliameti pressiesindaja: Viidatud info oli kirjas meie esialgses Facebooki teavituses, kui me veel ei teadnud probleemi tagamaid. Valeandmetega teated puudutavad neid inimesi, kes müüsid või ostsid kinnisvara 2019. aasta teises pooles. Inimesed ei peagi ise midagi tegema, vaid saadame neile parandatud maamaksuteated. Teateid välja saates ei teadnud me, et nendes esineb vigu.

Maamaksuteadete saatmisega ilmnes, et paljudel inimestel puudub kohaliku omavalitsuse poolt edastatud andmetes kodualuse maa maksusoodustus. See puudutab inimesi, kes on kinnisvara müünud või ostnud 2019. aasta teises pooles. Maa-ametile tehtud järelepärimisest selgus, et selle põhjuseks on tõrge rahvastikuregistri aadresside uuendamise x-tee lahenduse ja maa-ameti maamaksu infosüsteemi vahel, mistõttu ei jõudnud kõik andmed meile veatult.

Maksu- ja tolliamet saadab lähinädalatel personaalse teavituse neile inimestele, kes on saanud vale maksuteate. Vigane maamaksuteade tühistatakse ja saadetakse uus. Maamaksu tasumise tähtaeg on 31. märtsil, seega ei soovita me hetkel maamaksu tasumisega kiirustada, kui on kahtlus, et olete saanud valede andmetega teate.

Kui olete juba jõudnud maamaksu tasuda, siis enammakstud summa läheb esialgu ettemaksukontole ja seda on võimalik tagasi küsida pärast seda, kui korrektne maamaksuteade on esitatud ning selle pealt tasaarveldus tehtud.

Palume vabandust ebamugavuste pärast.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee