Maailm

Macron vannub, et kaitseb Mont Blanci turistihordide eest (2)

Toimetas Greete Kõrvits, 13. veebruar 2020 19:01
President Macron imetleb Mont Blanci karget loodust.Foto: Reuters/Scanpix
Prantsusmaa president Emmanuel Macron andis lubaduse, et võtab midagi ette, et kaitsta Prantsuse Alpide kuulsaimat tippu Mont Blanci. Turistide massid mõjuvad väga halvasti piirkonna loodusele ning on tungeldes ohuks ka üksteisele.

Möödunud aasta septembris anus alpilinna Chamonix' meer Jean-Marc Peillex palub valitsuselt abi, nagu ta ise väljendas, „napakate“ vastu, kes mäge vallutavad. Peillex' kaebas, et vastutustundetud mägironijad ei ohusta mitte ainult üksteist, vaid reostavad ka loodust. Sageli ei pea nad kinni mäel kehtivatest reeglitest. France24 kirjutab, et Mont Blanci mõjutab ka kliima soojenemine, mis viimastel aastatel mäe liustikke sulatab. Selle tõttu võivad kergemini toimuda laviinid, mis seiklejate elu ohtu seavad.

Neljapäeval Mont Blanci jalamil seisnud president Macron vandus, et valitsus kavatseb tõepoolest karmimad meetmed käsile võtta, et ohjata mägironijaid ja rämpsu, mida nood mäe nõlvadele maha kipuvad jätma. Aasta lõpus saavad Mont Blanc ja seda ümbritsevad maad kuulutatud looduskaitsealadeks ning kehtima hakkab piirang, kui paljud ronijad mäkke tohivad minna. Eriti väikeseks kahaneb see number suveperioodil. Mont Blanci kaitsmine on osa laiemast loodushoiuprogrammist, mis Prantsusmaal 2020. aastaks plaanitud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee