Maailm

VENEMAA IDEE: taevast hakatakse näitama reklaami (4)

Allan Espenberg, 13. veebruar 2020, 22:00
Taevas. Pilt on illustratiivneFoto: PantherMedia/Scanpix
Venemaa kavatseb 2022. aastal panna orbiidil tööle eksperimentaalsed mikrosputnikud laserdioodidega, mille üheks ülesandeks on reklaami demonstreerimine taevalaotuses.

Projekt Sozvezdije (Tähtkuju) viiakse ellu Ühinenud raketi- ja kosmosekorporatsiooni (ORKK) ning kompaniide AvantSpace ja KosmoLab koostööna. See näeb ette, et veel käesoleval aastal viib kaubavedudeks kasutatav kosmoselaev Progress Maa-lähedasele orbiidile kaks katsesputnikut. Kavandatakse, et pärast põhimissiooni lõpetamist ja rahvusvahelisest kosmosejaamast lahtipõkkumist lastakse Progressilt välja konteiner mikrosputnikutega.

Sputnikele paigaldatud laserdioodid võimaldavad luua piisava võimsusega valgusallikaid, et neid oleks võimalik näha Maalt. Selle tehnoloogia kasutamise ühe võimalusena on välja pakutud mitmesuguse info edastamist ja reklaamteadete näitamist taevas. ”Mõte seisneb selles, et maksimaalselt kommertsialiseerida kosmose võimalusi tavapärastes maapealsetes vajadustes,” selgitas ORKK projektijuht Andrei Divajev.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee