Eesti uudised

Trollid kaovad Tallinnast aastaks 2035 (6)

Ohtuleht.ee, 13. veebruar 2020, 10:53
Trolle varsti linnapildis enam ei näe.Foto: Robin Roots
Kui aastaks 2025 kaovad Tallinna ühistranspordist diiselbussid, mida asendavad järgmised kümmekond aastat gaasibussid, siis aastaks 2035 peab kogu pealinna ühistransport olema elektriline ehk liiklejaid jäävad teenindama elektribussid ja trammid. 

Suur eesmärk on, et juba aastaks 2025 ei kasutataks Tallinnas ühistranspordis tilkagi diiselkütust. Selleks plaanib TLT järgmise viie aasta jooksul soetada 350 gaasibussi, millest esimesed 100 jõuavad Tallinnasse juba käesoleval aastal, vahendab ERR-i uudisteportaal

Keskkonnasõbralikule ühistranspordile üleminek aga sellega ei lõppe, tegu on pigem üleminekuetapiga. Juba praegu katsetatakse elektribusse ning suur eesmärk on, et aastal 2035 liigub kogu Tallinna ühistransport elektri toel ehk trammid ja elektribussid. Trollid kaovad järgmise kümmekonna aasta jooksul tasapisi Tallinna linnapildist.

"Gaasibuss on ökoloogilise jalajälje vähendamiseks igati loogiline vaheetapp enne üleminekut elektribussidele – märgatav kokkuhoid ja oluliselt väiksem ökoloogiline jalajälg," märkis Tallinna Linnatranspordiameti kommunikatsioonijuht Kaarel Kutti.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee