Malta politseinik. Pilt on illustratiivneFoto: Aadu Hiietamm
Toimetas Greete Kõrvits 13. veebruar 2020 16:27
Anonüümse vihje järel võttis Malta politsei vahi alla enam kui pooled oma liikluses töötavatest kolleegidest, teiste seas ka liikluspolitsei ülema. Rahva sõnul oli kolmapäeval tõepoolest märgata, et liikluse reguleerijaid oli Malta tänavatel kuidagi vähevõitu.

Reuters kirjutab, et liikluspolitseinikud tegelesid ulatusliku pettusega. Skeem oli iseenesest imelihtne: politseinikud andsid valeinfot töötatud ületundide kohta. Väites, et töötasid rohkem kui tegelikult, teenisid nad lisatundide arvelt kenakese palgalisa. Lisaks esitasid nad bensiiniostutšekke, mis justkui pidid minema politseiautode tarbeks, päriselt aga kulusid isiklike sõidumasinate paakide täitmiseks. Liikluspolitseinike ülemus aga esitas arveid mootorrattaga sõitmise eest, ehkki tegelikult tal sellist sõiduvahendit polnud. Teisipäeval andis ta sisse lahkumisavalduse.

Rahva sõnul oli liikluspolitseinike ridade hõrenemist tõepoolest märgata. Foto: Reuters/Scanpix

Kokku töötab Maltal viiskümmend liikluspolitseinikku. Neist jätkab hetkeseisuga tööd vaid kolmteist, ülejäänud viibivad uurimise all. Et oma väheseid ausaid kolleege töökohustuste täitmisel välja aidata, kutsus Malta politsei vabatahtlikkuse alusel tööle tagasi erru läinud liikluspolitseinikud.

Kommentaarid  (5)

!!! 13. veebruar 2020 23:29
Seda tuleb mujalgi ette, et näiteks ametialaste kuluhüvituste raha kulutatakse ei tea milleks. Meedias avaldatust võiks mitmeidki näiteid tuua.
13. veebruar 2020 20:47
Tegelik põhjus on selles, et kõik selleks vähegi võimelised saadeti migrante merre tagasi peksma.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS