Malta politseinik. Pilt on illustratiivneFoto: Aadu Hiietamm
Maailm
13. veebruar 2020 16:27

Kuhu kadusid tööpostilt enam kui pooled Malta liikluspolitseinikud? (5)

Anonüümse vihje järel võttis Malta politsei vahi alla enam kui pooled oma liikluses töötavatest kolleegidest, teiste seas ka liikluspolitsei ülema. Rahva sõnul oli kolmapäeval tõepoolest märgata, et liikluse reguleerijaid oli Malta tänavatel kuidagi vähevõitu.

Reuters kirjutab, et liikluspolitseinikud tegelesid ulatusliku pettusega. Skeem oli iseenesest imelihtne: politseinikud andsid valeinfot töötatud ületundide kohta. Väites, et töötasid rohkem kui tegelikult, teenisid nad lisatundide arvelt kenakese palgalisa. Lisaks esitasid nad bensiiniostutšekke, mis justkui pidid minema politseiautode tarbeks, päriselt aga kulusid isiklike sõidumasinate paakide täitmiseks. Liikluspolitseinike ülemus aga esitas arveid mootorrattaga sõitmise eest, ehkki tegelikult tal sellist sõiduvahendit polnud. Teisipäeval andis ta sisse lahkumisavalduse.

Rahva sõnul oli liikluspolitseinike ridade hõrenemist tõepoolest märgata. Foto: Reuters/Scanpix

Kokku töötab Maltal viiskümmend liikluspolitseinikku. Neist jätkab hetkeseisuga tööd vaid kolmteist, ülejäänud viibivad uurimise all. Et oma väheseid ausaid kolleege töökohustuste täitmisel välja aidata, kutsus Malta politsei vabatahtlikkuse alusel tööle tagasi erru läinud liikluspolitseinikud.