Eesti uudised

Õhtulehe apteegilood valiti ajakirjanduspreemia nominentide sekka (9)

Ohtuleht.ee, 13. veebruar 2020 11:05
Foto: Erki Pärnaku
Eesti Meediaettevõtte Liidu žürii valis täna toimunud koosolekul parima üleriigilise uudise, arvamuse ja olemusloo, multimeedia ning noore ajakirjaniku nominendid, võitjad avalikustatakse 6. märtsil toimuval pressipeol.

Üleriigilise uudise nominendid on Agaate Antson Postimehes ilmunud lugude seeriaga sellest, et tulumaksuseadus karistab aasta lõpus sünnitajaid (24.01. „Tulumaksuseadus karistab aasta lõpus sünnitajaid“, 05.10. „Aasta lõpus sünnitajad on endiselt hädas“, 11.10. „Martin Helme asus aasta lõpus sünnitajate jaoks ebavõrdset seadust muutma“); Liina Hallik, Margus Järv ja Martin Šmutov Õhtulehes 29. detsembril ilmunud loo „Anomaalne avastus: ketiapteekides on ravimid väikeapteekidest kallimad“, 30. detsembril ilmunud loo „Anomaalne avastus: Suured ravimiketid ei konkureeri hindade pärast“ ja 31. detsembril ilmunud looga „Hämar skeem?! Kas konkurentsiamet rebib kattevarju ravimituru kõige räpasemalt kuulujutult?“ ning Mikk Salu Eesti Ekspressis 13. veebruaril 2019 ilmunud looga „Suur vale: Rainer Vakra lõputöö on plagiaat“.

Arvamuse kategooria nominendid on Aivar Hundimägi Äripäevas 23. oktoobril 2019 ilmunud arvamusega „Kust jookseb advokaatide punane joon“, Piret Reiljan Äripäevas 30. septembril 2019 ilmunud arvamusega „Riik karistab edukamaid lapsevanemaid“ ja Heili Sibrits Postimehes 17. septembril 2019 ilmunud arvamusega „Tasapaks ja prügine teatripilt“.

Olemusloo nominendid on Eero Epner Eesti Ekspressis 8. mail 2019 ilmunud looga „Sest nad saavad“, Kadri Kuulpak Postimehes 5. veebruaril 2019 ilmunud looga „“Mida ta elus valesti tegi, et surm nii kaua tuleb?“ ja 9. veebruaril 2019 ilmunud looga „Surma eestoas oleme kord kõik“ ning Priit Pullerits Postimehe Arteris 27. septembril ilmunud looga „“On aeg minna.“ Ja ta hüppas Estonialt vette…“.

Uudise kategoorias laekus tänavu 47, arvamuses 42 ja olemusloos 64 tööd.

Multimeedia kategoorias valiti 17 töö seast nominentideks Delfis 28. märtsil ilmunud lugu „Nii tehakse filme tegelikult: vaata, kuidas sündis “Tõe ja õiguse” efektimaagia“, mille autorid on Ra Ragnar Novod, Heleri Kuris, Ats Nukki, Mart Nigola, Madis Veltman, Kristi Helme ja Mihkel Ulk; Ege Tamme ja Heleri Kurise lugu Postimehes 4. novembril „Põlev mootor ja rikkis arvutid. Tavalisest õppelennust Tallinna kohal sai ellujäämiskursus.“ ning Postimehes 18. juunil ilmunud lugu „Värvikad koodnimed, tundmatud gringod ja 1,4 tonni kokaiini. Eestlasest kapteni sissekukkumise lugu“, mille autorid on Oliver Kund, Helen Mihelson, Heleri Kuris, Aarne Seppel ja Endel Kasterpalu.

Iga kategooria võitja saab auhinnaks diplomi ja 1000 eurot (neto).

Noore ajakirjaniku nominendid on Pille Ivask Äripäevast, Kadri Kuulpak Postimehest ja Joosep Tiks Eesti Päevalehest.

Noore ajakirjaniku kategoorias esitati 25 tööd. Noore ajakirjaniku preemia suurus on 5000 eurot ja seda rahastavad ajakirjandustaustaga eraisikud Hans H. Luik, Igor Rõtov, Toomas Leito, Jüri Ehasalu ja Margus Mets.