Tammsaare pargi kohvikute avamine.Foto: Robin Roots
Ohtuleht.ee 12. veebruar 2020 14:11
Kolmapäeval avati Tallinnas Tammsaare pargis linnarahvale uus kohvik-paviljon, mis on rajatud kunagise Uue turu hoone vundamendile.

Hoone ehitusel on arvestatud ajaloolise turuhoone põhiplaani ning selle säilinud osi.

Kohvik-paviljonis avavad külalistele uksed pitsarestoran Pomo ja veidi klassikalisem kohvik-restoran Cafe Opera. Kolmas toitlustusasutus, mille nimi on veel lahtine ja mis asub keldrikorrusel, hakkab pakkuma elavat muusikat ja kvaliteetset kultuurilist programmi.

Ehitustööde aluseks oli Tammsaare pargi linnaruumilise lahenduse ideekonkursi võidutöö, Kadarik Tüür arhitektide «Belle Epoque».

Tammsaare pargi paviljoni hoonestaja on Pellepokk OÜ, paviljoni ehitajaks on Astlanda Ehitus.

Samal teemal

Kommentaarid  (36)

Tere 14. veebruar 2020 16:11
Väga kahtlane on see seest. Just selle nurga alt vaadates, et näeb välja nagu vabamüürlaste käsi oleks seal mängus. Must-valge kombinatsioon igalpool, Marylin Montoe, David Powie, kes on tuntud eliidi nukud. Hirmus!
hmm 13. veebruar 2020 15:20
Sellise paviljoni võiks ehitada Piritale, Pärnu randa või Narva-Jõesuusse, aga mitte Estonia teatri ja Tammsaare pargi kõrvale. Et kui kunagi oli Estonia kõrval kole turg, siis nüüd paneme samasuguse hirmsa putka asemele?? Linnakunstnik tuleks vallandada.
15:20 13. veebruar 2020 22:14
No ei olnud see 1899 aastal rajatud turuhoone nii kole ühtegi, eriti sageli praeguse arhitektuuri kõrval. Mis puutub seda konkreetset rajatiust siis on ta igal juhul etem ühe konksninast huiari vene lipuga ehitud kunagisest k a n d o s s ip u t k a st motoga "r ä m pstoidukvaliteet restorani hinnaga".
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS