Krimi

61aastase Milvi tapmises kahtlustatav noormees võeti vahi alla 

Ohtuleht.ee, 14. veebruar 2020, 15:07
Foto: Teet Malsroos
Kolmapäeval kella 15 ajal leiti Põhja-Pärnumaal Pallika külas pühapäeval kadunuks jäänud 61aastase Milvi vägivalla tundemärkidega surnukeha. Politseinikud pidasid naise tapmises kahtlustatavana kinni 26aastase mehe ning reedel võeti mees vahi alla. 

Prokuratuur esitas maakohtule taotluse võtta vahi alla 26aastane mees, keda kahtlustatakse tuttava 61aastase naise tapmises. Kohus rahuldas prokuratuuri taotluse ning võttis mehe kaheks kuuks vahi alla

„Kuigi 26-aastane kahtlustatav on varem kriminaalkorras karistamata, on ta kahtlustuse järgi käitunud alkoholi mõju all ootamatult agressiivselt ning pannud toime raske kuriteo,“ ütles prokurör Merry Tiitus. „Prokuratuuri hinnangul on selliselt käituv inimene ühiskonnale ohtlik ning kergemad tõkendid ei ole uute kuritegude ärahoidmiseks piisavad,“ selgitas prokurör.

61aastase naise surnukeha leiti kolmapäeva pärastlõunal, samal õhtupoolikul peeti naise 26-aastane tuttav kahtlustatavana kinni. Juhtumit uuritakse karistusseadustikus tapmist käsitleva paragrahvi alusel.

Kriminaaluurimise käigus selgeks tehtud asjaoludest on võimalik lähemalt rääkida pärast eeluurimise lõppu.

Kriminaalmenetlust viib läbi Lääne prefektuur ja juhib Lääne ringkonnaprokuratuur.

„Täna hommikul murelikelt lähedastelt saadud teate peale asusime koos vabatahtlikega naist kodu ümbrusest otsima. Otsingute käigus kogusime jooksvalt infot ka Milvi kadumise asjaolude kohta. Kogutud teave viitas võimalikule kuriteole ja mõni tund pärast naise surnukeha leidmist pidasime tema tapmises kahtlustatavana kinni 26aastase mehe,“ sõnas Pärnu politseijaoskonna juht Üllar Kütt pressiteate vahendusel.

Milvi surnukeha leiti tema elukoha lähedusest metsatukast. „Esialgse info pinnalt teame, et naine ja mees tundsid üksteist ning veetsid kadumise õhtul naise elukohas ühiselt alkoholi tarbides aega. Milline oli üksikasjalik sündmuste käik, mis viis niivõrd traagilise tagajärjeni, peab selgitama alustatud kriminaalmenetlus,“ sõnas Kütt. „Teeme kõik endast oleneva, et juhtunu asjaolud kiiresti välja selgitada,“ lisas jaoskonna juht.

 

Häirekeskus sai murelikelt lähedastelt Milvi kadumise kohta teate kolmapäeva hommikul. Politseinikud koos vabatahtlikega otsisid naist hommikust alates tema kodu ümbrusest. Kaasatud olid otsingukoerad ning maastik vaadati läbi nii drooni kui ka ATV-ga.

Kriminaalmenetlust viib läbi Lääne prefektuur ja juhib Lääne ringkonnaprokuratuur.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee