Eesti uudised

Erukindral Laaneots siunab tänapäeva noori: „Nad ei oska enam käsitsi kirjutadagi!“

KAS RIIK ON OHUS? Tulevaste ajateenijate haridus, keeleoskus ja tervis veerevad allamäge

Marvel Riik, 12. veebruar 2020, 10:34

29 KOMMENTAARI

a
Allo/ 12. veebruar 2020, 17:58
Eesti ei suuda ennast nagunii kunagi kaitsta küll aga pidurdada ja võita aega,aga see NATO artikell 5 on täiesti kahtlase väärtusega. Trump tõestas seda juba oma kurdi sõpru “aidates”. Ei puutu küll NATO-se aga ikkagi.Sõltub mis on nende poliitiline huvi parasjagu ja kui selleks pole täiemahuline sõda ütlevad nad sorri poisid, teie meid ka normandias ei aidanud ju. Saksamaa vigasest ja olematust armeest ei maksa rääkidagi. Ainukene tõsiselt võetav jõud on Prantsusmaa aga no selle Macroniga eesotsas on küll asi kahtlane.
h
Hm/ 12. veebruar 2020, 17:27
Vahest Norra eeskujul siis tüdrukuid hakata värbama.
s
sõjaori/ 12. veebruar 2020, 12:04
Kui kutsealune on nii arg, et kardab trahvi saada või vangi minna, siis mida ta veel kasarmus või lahingus kardab? Või kardabki ülemusi nii palju, et jookseb kaitsekraavist dzoti ette? Või kasutataksegi seda ära, et arad tulevad kohale ja neid annab hästi hirmutada ja käsutada ehk kahurilihaks drillida.
m
munk ( μοναχός )/ 12. veebruar 2020, 12:02
Mida rumalam on sõdur, seda kergem saak on ta vaenlasele. Et rumaluse tase tõuseb, siis järelikult kusagil teostab juba pikemat aega resultatiivset sabotaaži kogenud diversant.
d
Diversandid/ 12. veebruar 2020, 18:12
on noorte meeste emad, kes kasvatavad oma pojad eluga mittehakkamasaajateks. Poiste emad on need, kes feminismi viljastavates tingimustes soovivad, et nende naisjäreltulijad valitseks maailma aga nad unustavad, et kui pole mehi siis pole ka maailma mida nende tütrekesed saaks ti55e raputades ja loosungeid isades valitseda. Kunstviljastamine ja arutelu kas mehi üldse vaja, see antudjuhul ei puutu üldse asjasse sest loodus on üle ja seab vajalikud korrektiivid kui inimene vaekaussi loomuvastaselt hälbima üritab seada.
s
siil/ 12. veebruar 2020, 11:58
Praegu viiakse ka kahe kahega ühest klassist teise, vanema nõudel ka rohkemate kahtedega. Kui nõudeis esitad, oled sadist. Kui kaklusele vahele lähed, pead olema õpetajana valmis jamaks. Kui lapsuke vabakasvatust välja elab (näiteks ropendades, kõiki keelde eirates jne), siis pole muud valikut kui taluda. Paljukiidetud koolitoit (mis tõesti on täiesti söödav) viiakse suures osas tagasi, sest ei ole meelepärane toit, supp ei kuulu näiteks söömisele. Palve lapsevanemale oma teismelist rängas ülekaalus last minne treppi sõita, vaid jalgsi kooli saata, kohtab kurte kõrvu. Seda võiks pikalt jätkata
m
maalt ja traktoriga/ 12. veebruar 2020, 11:52
Kirutakse mis kirutakse seda nõukogude aega, aga tuleb välja, et sel ajal olid lapsed tervemad ja tugevamad. Vabadus on muidugi hea isiku tasandil, kuid riigil on omad funktsioonid, mis vajab täitmist, aga selle viimasega logiseb me riigivanker täiega. Teisalt tekib küsimus, kas meil (traditsioonilist) riiki kui sellist ikka on või ei ole kui lugeda veel Riigikontrolöri auditit.
a
A/ 12. veebruar 2020, 11:46
Laaneots kritiseerib õigustatult vabakasvatust .Tean pedagooge ,kes aastaid tagasi vaimustuses olid vabakasvatusest ,aga nüüd on pahased , kui õpilased neid sooja kohta saadavad ja muid sigadusi teevad ... aga pedagoog on jonnakas endal süüd nägemaks . Samuti aetakse ka jura ,et pedagoog ei peakski peale oma õppeainet midagi igapäevasest elust teadma , peale mingil moel autojuhtimise , peaasi olevat ,et ta oma ainet hästi õpetab ...ärgu siis ka õiendagu ,kui juba algkooli õpilased neid ka vastavalt sildistavad ! Kes ei oska ,see õpetab . Pedagoog on haigus ,mitte elukutse .
k
kordamine/ 12. veebruar 2020, 11:42
elukutseks on sõdur,kuidas see esmaseks teha

4
12. veebruar 2020, 11:37
40% EL-i lastest sünnivad vigastena. Eliidi ja intelligendi lapsed on piisavalt intelligentsed, et mitte sõja korral eliidi põgenemist kattev kahuriliha olla. Aga vahet ei ole, Venemaa armee koosneb samuti kinnipüütud kahurilihast.
o
Oswald/ 12. veebruar 2020, 11:50
Saan niimoodi aru, et eliidi ja intelligentide lapsed on esimesed kes riiki reedavad? On see nii? Ja kui, siis miks?
j
Ja ongi linnuke jälle kirjas/ 12. veebruar 2020, 18:20
"Venemaa....bla-bla-blaaa..." Mis aastal sa selle kahurilihast koosneva venemaa armee siis ka läbisid? USA mis on alguse saanud kurjategijatest, sealsed nark0st läbiimbunud tegelased on ilmselt maailma kõige labiilsema närvikavaga, venemaal on probleeme aga sealsetest kaugetest maanurkadest tuleb veel väga tugevat tooret sõjaväele ja fakt on, et sellistele meestele peaks panema vastu 3-4 eesti n6rgukest, et sama välja annaks mis see venemaa üks poiss suudab :)
m
misasja?/ 12. veebruar 2020, 11:37
ega ajateenija õppima lähe. Ajateenija läheb võitlema ja võitma, seal haridus ei loe.
m
12. veebruar 2020, 11:17
Mitte ajateenijate vaid kogu põlvkonna vaimne ja füüsiline areng teeb tagasisamme. Kõigil kes puutuvad kokku meie kooliharidussüsteemiga, on see oht reaalne. Lisaks üldised taandarengud ühiskonnas mis tingitud lääne liberalismi pealetungist. Läänest tulvava liberalismi üks peamisi sihte ongi inimese kui sellise nõrgendamine.
o
oh sind küll/ 12. veebruar 2020, 11:40
just viimase 30 aasta jooksul olemegi arenema hakanud. Lapsed on targad, tugevad ja leidlikud. Igas koolis saab õppida äritegemist ja kasumi marginaali suurendamist. Me ei ole kunagi olnud nii rikkad ja õnnelikud kui täna !
k
Konservatism/ 12. veebruar 2020, 11:41
on hoopis taandareng või seisak :).
o
Oswald/ 12. veebruar 2020, 11:53
To: oh sind küll: Muidugi on lapsed leidlikud kuidas kaitseväeteenistusest kõrvale viilida, kuidas seal end õhupüssiga vigastada, jne. jms.
r
rein/ 12. veebruar 2020, 11:16
lõpetage see mugavustsoonis olevate kontori- ja riigiametnike omavolilik tegutsemise soosimine, küll siis asjad ka paremuse poole liikuma hakkavad
j
jaan/ 12. veebruar 2020, 11:43
oled õigel teel. Ükski minister ei suuda üksipäini kogu valdkonna tööd ära teha. Täna rabavad ministrid ihu-ja hinge eest, et meie elu edeneks. Näiteks haridusministeerium vajaks hädasti juurde vähemalt 50 spetsialisti. Loodame , et üle Vahemere ometi ka hariduse valdkonda abi tuleks.
t
Tõsi/ 12. veebruar 2020, 11:01
Mitte kas? . Vaid on juba p.e.r.s.e.s.
l
lati kõrgus/ 12. veebruar 2020, 11:01
systeema vajab muutmist,aeg pikemaks ja ettevalmistus koolidesse ning ega siis meie riigis juhtivates parteides on ka allakäik kõval järjel

m
mmm/ 12. veebruar 2020, 10:55
See näitab ainult seda, et umbkeelsed ja rumalad satuvad enamasti aega teenima. Kel nupp vähegi nopib, leiab viisi ajateenistusest vabanemiseks.
a
aa/ 12. veebruar 2020, 10:51
Mis seal ikka, siis tuleb ajateenistust pikendada. Või siis neile pikendada, kes ei ole ajateenistuse alguses vaimselt ja füüsiliselt selleks valmis.
j
Jah/ 12. veebruar 2020, 11:43
Enne koju ei saa, kui vaimselt ja füüsiliselt teatud piirini jõudnud :).
o
Oswald/ 12. veebruar 2020, 11:55
Just! Kui l.o.l.l, siis jäädki Kaitsejõududesse elulõpuni veeblina teenima....
n
12. veebruar 2020, 12:04
Nagu P-Koreas , ega muidu riigile ustavaid ei saa !(Vägisi !)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee