Maailm

Muusik üritas kirikuid põletades fännidele muljet avaldada (9)

Toimetas Greete Kõrvits, 11. veebruar 2020 21:30
Foto: Louisiana Office of State Fire Marshal / EPA /Scanpix
22aastane ameeriklane tunnistas end esmaspäeval süüdi selles, et endast muusikuna tõsiseltvõetavama mulje jätmiseks pani ta põlema kolm Louisiana kirikut. Kõik pühakojad põlesid maani maha, vahendab BBC.

Holden Matthews (pildil) tegutses kuni vahistamiseni möödunud aasta aprillis black metal'i bändis muusikuna. Žanri viljelejate ja austajate seas eksisteerib äärmuslik tiib, mis 90ndatel Norra kirikusüütamiste laines kõrgendatud tähelepanu pälvis. Black metal'i nimel põletasid vandaalid maha vähemalt viiskümmend pühakoda.

Holden Matthews lootis enda sõnul, et kirikusüütamised toovad talle black metal'i skeenes tõsiseltvõetavust juurde ning just 90ndate Norra kirikusüütamisi sooviski ta taasetendada. 2019. aasta kevadel süütas ta kümne päeva jooksul kolm kirikut, mis paraku kõik tules täielikult hävisid. Süütamised toimusid öösel, ükski inimene viga ei saanud. Matthews postitas leekides kirikutest sotsiaalmeediasse pilte ja videosid.

Kaks nädalat hiljem nabis politsei Matthewsi kinni. Noormehe enda isa töötab kohalikus politseijaoskonnas abišerifina. 

Üks kolmest maha põletatud kirikust.Foto: AP/Scanpix

Lisaks süütamisele on süüdistuste seas ka vihakuriteod. Ehkki prokurörid ei täpsustanud nende sisu, tunnistas Matthews ise end ka neis süüdi. Nimelt koosneb kõigi kolme kiriku kogudus peamiselt mustanahalisest inimestest ning paljud kohalikud usuvad, et see pole kokkusattumus, et süütaja need välja valis. Matthews kinnitas, et just need kolm konkreetset ehitist olid tema sihtmärkideks.

Matthewsi üle mõistab kohus õigust maikuus ning süüdimõistmise korral võib ta vähemalt kümneks aastaks vangi minna.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee