Foto: Teet Malsroos/Mari Luud
Kristiina Tilk | Video: Teet Malsroos/Mari Luud 11. veebruar 2020 14:57
Häirekeskus tunnustas tänase rahvusvahelise 112 päeva raames lapsi, kes abipalvet esitades jagasid oskuslikult infot, miks nad helistavad ning keda appi vajavad.

Häirekeskuse meediku Tiina sõnul kuulavad lapsed väga täpselt, mida neile räägitakse, järgivad juhiseid ning teevad kõike, mis neilt palutakse. Sageli täiesti hirmu tundmata. 

Tiina kiidab Martenit, kes kutsus kiirabi vanemale mehele, kelle ta leidis maja eest, teadvusetult ja jalanõudeta. Meedik Tiina vestleski tol korral Marteniga, kes jäi väga rahulikuks ning oli nõus tegema kõike, mida temalt paluti. 

"Ma küsisin, kas ta julgeb abivajajat puudutada, et kontrollida tema hingamist. Marten vastas, et jah, ma teen, ma katsun. Tal ei olnud hirmu. Täiskasvanud, vastupidi, jalutavad sageli maas lebavast inimesest mööda, ja see ei ole normaalne," sõnab Tiina. 

Sõbrad Eeron ning Benno Bert teavitasid häirekeskust Uuemõisa lasteaed-algkooli lähedal põlevast võsast, aidates nõnda ära hoida suurema tulekahju puhkemise. 

Karoliine märkas pingil istumas oksendavat naist. Mõistes, et sellel naisel on ääretult paha olla, valis tüdruk kõhklemata numbri 112.

Adeele andis häirekeskusele teada, et tema koduukse taga on kahtlane mees, kes koputab ja katsub korteri ukselinki, kuid ei ütle, mida ta soovib.

Kokku vastas häirekeskus möödunud aastal 957 668 kõnele, mille kogukestvus oli üle 30 000 tunni. Neist 395 198 juhul saadeti appi politsei, pääste või kiirabi.