Eesti uudised

EKRE uudisteportaal jäi vahele valeuudise levitamisega (215)

Marvel Riik, 11. veebruar 2020 13:02
Lugude pealkirjad, millega EKRE-le kuuluv portaal Uued Uudised levitas valeuudist.Foto: Kollaaž, Delfi
Laupäeval avaldas EKRE hääletoru Uued Uudised loo Delfist, mis justkui avaldas uudise üheksast eestlasest, kes on nakatunud koroonaviirusesse. Nüüdseks on lugu konservatiivide portaalist aga kadunud, sest tuli ilmsiks, et tegu oli valeuudisega.

„Peale [loo] eemaldamise ei ole Uued Uudised valeuudise avaldamise kohta meile selgitusi, rääkimata vabandustest, jaganud ega kuidagi reageerinud. Kas ja mida ette võtame, oskame sõltuvalt reaktsioonist või selle jätkuvast puudumisest täpsemalt öelda paari päeva jooksul,“ kommenteeris hetkeolukorda Delfi tegevtoimetaja Tarmo Paju.

Foto: Ekraanitõmmis / Delfi

Valeuudis EKRE portaalis ilmus eelmisel laupäeval pealkirjaga „LUGEJA KIRJUTAB: Delfi väidab, et eemaldas loo koroonaviirusest Eestis paanika ärahoidmiseks“, millesse oli lisatud pilt Delfi portaalist, kus justkui oli ilmunud lugu „Hiinast levima hakanud koroonaviirus on nakatanud juba üheksat eestlast, kes praeguseks viibivad Tallinna Pelgulinna haiglas“. Lugeja sõnul oli lugu eemaldatud seetõttu, et Delfi toimetus ei tahtnud ühiskonnas paanikat külvata. Väidete tõestuseks oli Uued Uudised lisanud loosse ekraanitõmmise vestlusest väidetava Delfi toimetusega.

Foto: Ekraanitõmmis / Delfi

Delfi andis peagi vastulöögi, öeldes, et mõlema pildi puhul on tegu manipulatsiooniga. „Oleme jahmunud, et jõhkralt on võimalik valetada, eksitada ja endale sobiva niinimetatud vaenlase kuvandit ehitada. Kuigi uueduudised.ee ei ole ajakirjandus, vaid ühe erakonna ideoloogiline tööriist ja vihanui, oskan soovitada ka sellistel keskkondadel püüda mitte valetada. Delfi on alati nõus vastama, ka Uutele Uudistele. Eriti kui meie suunas valetatakse häbematul kombel,“ kommenteeris juhtunut Delfi peatoimetaja Urmo Soonvald.

Valeuudist kinnitas ka terviseameti kommunikatsioonijuht Simmo Saar, kelle sõnul on Eestis koroonaviirust testitud kahel inimesel – mõlemal puhul oli tulemus negatiivne – ja nakatumise puhul viiakse inimesed Lääne-Tallinna keskhaigla nakkuskliinikusse, mitte Pelgulinnas asuvasse sünnitusmajja. 

Õhtuleht on kahel viimasel päeval proovinud selgitust saada nii Uued Uudised toimetuselt kui ka EKRE juhtfiguuridelt, kuid seni pole kommentaaripalvetele vastatud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee