Seisukoht

Seisukoht | Mõttetu koroonapaanika (32)

Mart Treial, spordireporter, 10. veebruar 2020, 18:23
Foto: Stanislav Moshkov
Juba vanarahvas teadis ütelda, et parem karta kui kahetseda. Aga kas on mõtet end koroonaviiruse (ehk Wuhani viiruse) pärast lolliks muretseda? Minu arust eriti mitte.

Arusaadav, et pealkirjad stiilis „Uus viirus on tapnud juba sadu inimesi“ kõlavad esmapilgul hirmutavalt, aga enne suvalisele Aasia turistile kiirabi kutsumist hingake korra sisse ja mõtisklege. Kas te olete tutvunud demograafiliste andmetega? 

On vaks vahet, kas ajakirjanduses „tapjaviiruseks“ ristitu murrab täisjõus mehi või nõrgenenud immuunsüsteemiga vanureid ja kroonilisi haigeid. Maailma terviseorganisatsiooni teatel on ligi 80% ohvritest vanuses 60+, kellest enamikul oli juba enne mõni tõbi kallal.

Teiseks. Hiina võimud teatasid Eesti aja järgi esmaspäeva varahommikul, et koroonaviirus on nõudnud 908 hiinlase elu. Arvan, et ei pea omama meditsiiniharidust, mõistmaks, et see pole ligi poolteise miljardi elanikuga riigi kohta enam kui kahe kuu peale teab mis röögatu arv. Pealegi elab ainuüksi Wuhani linnas üle kaheksa miljoni inimese.

Mis puutub ettevaatusabinõudesse, siis korralikult käsi pesta ja salvrätikusse aevastada oleks ju koroonaviirusetagi mõistlik. Või mis?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee