Seisukoht

Seisukoht | Annetuseks riideprügi? (3)

Elis Kusma, arvamustoimetaja, 9. veebruar 2020, 19:26
Foto: Pixabay
Mida teha riietega, mida enam ei kanna? Suuremates linnades on riietekonteiner jalutuskäigu kaugusel, ent kulunud kannaga sokke, topilist särki või remondi käigus määrdunud pükse sinna poetada ei maksa – taaskasutamise rõõmu ei saa nendest enam keegi. Ometi on väiksem kiri konteineril annetuse nõutava seisukorra kohta jäänud paljudel ilmselt lugemata – miks muidu suunatakse pooled annetatud riided hävitamisele?

Aga ega eriti häid valikuid riideprügiga tegelemiseks polegi: tõsi, on üks kiirmoekett, mis võtab vastu igas seisukorras tekstiilijäädet, kuid nemadki pole jõudnud igasse Eestimaa nurka (ja kas peaksidki). Kui just tuttavat kaltsuvaibakudujat pole, pistetaksegi kalts kas segaolmejäätmete sekka või patuga pooleks riidekonteinerisse – sorteeritakse ju niikuinii. Selle kahtlemata tülika töö juures võiks sõel aga veelgi tihedam olla, sest „kodumaise“ taaskasutuskauba vahendajate valikust leiab minu kogemuse põhjal topiliste kampsunite jms vahelt vaid harva midagi, samas kui mujalt (eelkõige Inglismaalt) imporditud teise ringi riiete poed on vähemalt pealinnas nii menukad, et nädalavahetustel tuleb arvestada pikema sabatamisega.

Teeks asja kapikoristajatele ja sorteerijatele lihtsamaks ja tooks riietekonteinerite kõrvale ka kastid riideprügi jaoks?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee