Maailm

Täiendatud 10. veebruaril kell 18.22

RAJU TORM: torm Ciara teeb Lääne-Euroopas kurja, transport on häiritud ja ära jäid mitmed suurüritused (3)

Toimetas Madleen Vapper, Vidrik Võsoberg, 10. veebruar 2020 18:43
Newhaveni Majakas tormituulte käes.Foto: GLYN KIRK | AFP
Inglismaal möllas eile ja täna tugev torm nimega Ciara. Paljude elanike ja turistide reisiplaanid said tormi tõttu rikutud ning kümned tuhanded inimesed jäi elektrita.

Tuulekiirus ulatus kõikjal Britannias kuni 40 meetrini sekundis. Üle riigi anti kokkku umbes 250 üleujutuse hoiatust, vahendab BBC.

Lennufirmad jätsid ära kümneid lende ning ka rongiliiklust on soovituslik mitte kasutada. „Reisige rongiga ainult siis, kui see on tõesti hädavajalik,“ teatas raudteefirma Network Rail.

Ciara tormi tõttu jäid ära ka eilsed jalgpallikohtumised nii Inglismaal, Saksamaal, Hollandis kui ka Belgias. Briti saartelt alguse saanud torm tõi oranži hoiatuse kehtestamise ka Belgias ja Põhja-Prantsusmaal, lende ja rongireise jäeti ära Saksamaal ning Hollandis

Inglismaal jäi teadaolevalt 675 000 kodu tormi tõttu elektrivooluta. Torm põhjustas ohtralt üleujutusi. Näiteks ujutati üle Cumbrias asuv Appleby-in-Westmorlandi linn, kui Edeni jõgi üle kallaste tõusis. Kohalikud nägid kurja vaeva, et oma kodusid pealetungiva vee eest kaitsta.

Lääne-Yorkshire’is Hebden Bridge’is nähti suurtele kahjudele vaatamata tormis ka natuke lõbusat külge: nimelt võis linnatänavatel näha ujuvaid hanesid.   

Tormipilte saab vaadata näiteks SIIT ja videot altpoolt.

Samal teemal

09.01.2020
Euroopat ründab hiidtorm Ciara/Sabine