Uudised

Eesti toetab koroonaviiruse leviku tõkestamist ja tagajärgede leevendamist 25 000 euroga (141)

Toimetas Merilyn Närep, 8. veebruar 2020 15:02
Urmas ReinsaluFoto: Stanislav Moshkov
Eesti välisministeerium on otsustanud vastata Rahvusvahelise Punase Risti ja Punase Poolkuu Seltside Föderatsiooni (IFRC) üleskutsele toetada koroonaviirusest ohustatud piirkondi, aidata kaasa nakkuse leviku tõkestamisele ning abistada viiruse tõttu kannatanud kogukondi. Antud eesmärkide täitmiseks on Eesti eraldanud IFRC-le 25 000 eurot.

„Eesti välisministeerium soovib solidaarselt anda oma panuse, et aidata kaasa rahvusvahelise tervisekriisi lahendamisse, milleks Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) on koroonaviiruse nimetanud,“ ütles välisminister Urmas Reinsalu. 

Samal teemal

Koroonaviirus on levinud 28 riiki, sealhulgas kaheksasse Euroopa Liidu riiki – Soome, Saksamaale, Ühendkuningriiki, Belgiasse, Hispaaniasse, Rootsi, Prantsusmaale ja Itaaliasse. Nakatunute arv on kasvanud 34 500 inimeseni, hukkunuid on 722, kriitilises seisus on 13% nakatunutest. Haigusest on tervenenud 776 patsienti.

Koroonaviiruse leviku, sellest tingitud kiiresti muutuva olukorra ning liikumis- ja majutusvõimaluste järsu vähenemise tõttu soovitab välisministeerium vältida Hiinasse reisimist. Täielikult soovitame vältida reisimist Hubei provintsi. Hiinas viibivatel Eesti kodanikel soovitame kaaluda riigis edasiviibimise otstarbekust. 

Välisministeerium palub Hiinasse sõitjatel oma reis välisministeeriumi lehel reisitargalt.vm.ee kindlasti registreerida, et saaks vajadusel edastada ohuteavitusi ja juhiseid edasiseks tegutsemiseks. Pidevalt jälgida ka hoiatusi välisministeeriumi lehelt Reisi Targalt, hädaolukorras on võimalik ööpäevaringselt helistada telefonil +372 5301 9999.

Rahvusvaheline Punane Rist ja Punase Poolkuu Seltside Föderatsioon on erapooletu ja sõltumatu humanitaarabi organisatsioon. Abi jõudmise vajajateni tagab föderatsioon oma kohalike seltside kaudu.

Samal teemal

09.02.2020
WUHANI VIIRUS: juba 813 surnut ja ligi 38 000 haigestunut
08.02.2020
HIRM: Putin kardab koroonaviirust