Ekstreemspordi tähed kogunesid Simple Sessionist rääkiva dokumentaalfilmi esilinastusele.Foto: Kris Süld
Toimetas Madleen Vapper 8. veebruar 2020 15:29
20. sünnipäeva tähistava ekstreemspordifestivali Simple Session raames esilinastus reede õhtul Solaris Apollo kinos Maria Reinupi loodud dokumentaalfilm „Elu on vaid üks sõit,“ mis portreteerib kolme tuntud ekstreemsportlast.

Täismajale linastunud filmi esilinastust väisasid ekstreemspordimaailma kohalikud ja globaalsed staarid. Lisaks fookuses olnud Simple Sessionist vändatud elustiilifilmile linastus ka BMX-rattur Matt Ray urbanistlik rattafilm „Boston Massacre“ ning kodumaise portreefilm Eesti ühest paremast rulatajast Aleksandr Tubinist.

“Elu on vaid üks sõit” uurib lähedalt kolme Simple Sessioniga isiklikult seotud meest maailma ühel suurimal ekstreemspordiüritusel. Reed Stark on 27aastane mainekas BMX-trikirattur ja noori hullutava mängu kendama entusiast Ameerika Ühendriikidest. Baltikumi ainsa professionaalse, 30aastase Läti rulataja Madars Apse karjäär sai aga alguse just Simple Sessionil 2005. aastal. Ning Risto Kalmre on üks BMX-maailma muutnud legendidest, tänu kellele on see mastaapne ja Eesti visiitkaardiks kujunenud rahvusvaheline suursündmus üldse alguse saanud.

Filmis kajastatakse ka teisi ekstreemspordimaastikul tuntud tegelasi nagu „Jackassi-šõust“ tuntud Bam Margera, BMX-i sõitja ja telestaar Darryl Nau ja paljusid teisi.

Simple Session 20. sünnipäeva põhivõistlusest pühapäeval, 9. veebruaril võtab osa ligi 180 rulattajat ning ratturit 32 riigist, tehes sellest kõige rahvusvahelisema action-spordi sündmuse maailmas.