Eesti uudised

Uppunud kalalaevalt pääsenud Vene meremehed jõudsid hotelli ja ootavad uusi dokumente 

Viljar Voog, Juhan Mellik, 7. veebruar 2020 20:35
PÄÄSENUD! Kalalaeva kaptenil Viktoril (keskel) ja tema kaaslastel jääb nüüd üle ainult uusi reisidokumente oodata. Foto: Tiina Kõrtsini
Öösel vastu reedet Juminda poolsaare lähistel merehätta sattunud Vene kalatraaleri seitsmeliikmelise meeskonna jaoks lõppes kõik õnnelikult: laev küll uppus, kuid mehed päästeti ja nad said end saatkonna kulul spaahotellis välja puhata.

Appikutse traalerilt Pongoma saabus neljapäeval kell 23.40. Sooviti kedagi, kes kõneleks vene keeles. Merel puhus marutuul, merevesi oli tunginud laeva kahte sektsiooni ning masinat vaevas tehniline rike. Asjalood läksid kiiresti hullemaks. „Seitsme minutiga eskaleerus see sündmus juba nii, et vajati kiiresti abi. Alus sattus uppumisohtu,“ kirjeldab politsei- ja piirivalveameti mereturvalisuse grupi juhtivkorrakaitseametnik Marge Kohtla. Vene kodanikest merelised ronisid päästeparve, samal ajal algas mõlemal pool lahte päästeoperatsioon. Nii Eesti kui ka Soome piirivalve saatsid sündmuskohale kaks laeva ja helikopteri. Appi tulid ka läheduses viibinud laevad, nende hulgas oli poole tunniga sündmuskohale jõudnud Libeeria lipu all seilanud Vene alus, millele õnnestus hädalised lõpuks vinnata. Päästetud jagati Eesti ja Soome vahel põhimõttel, et kaks kõige rohkem kannatada saanut viidi Helsingisse, ülejäänud viis meest toodi Tallinna.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

07.02.2020
VIDEO | KOLMEMEETRISED LAINED JA VENEKEELNE ABIPALVE! Mis viis Vene kalapaadi uppumiseni Eesti vetes?
07.02.2020
FOTOD | Eesti rannikuvetes uppus Vene kalapüügilaev. Päästetud kalurid: loodame juba homme koju saada

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee