Krimi

Lisatud Martin Halliku kaitsja kommentaar

Prokurör nõuab Martin Hallikule süüdimõistmist ja reaalset vangistust (37)

Hindrek Pärg, 7. veebruar 2020 17:52
Martin Hallik.Foto: Aldo Luud
Reedel jätkus Tartu maakohtus kinniste uste taga kohtuvaidlus Tartu ülikooli raamatukogu endise direkotri Martin Halliku üle. Prokurör Tatjana Tamm nõuab mehele reaalset vanglakaristust. 

„Täpsemalt me öelda ei saa, sest tegu oli kinnise kohtuistunguga, aga prokurör nõudis süüdimõistmist ja reaalset vangistust.” ütles prokuratuuri pressiesindaja Liivi Reinhold. 

Samal teemal

Õhtuleht on varasemalt kirjutanud, et prokuratuur süüdistab Hallikut kahes episoodis karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb suguühtele või muule sugulise iseloomuga teole sundimist, kus kasutatakse kannatanu sõltuvust süüdlasest. Süüdistuse täpsemat sisu ega teisigi kriminaalmenetluse üksikasju prokuratuur ei avalda. 

Mees on tunnistanud, et tal oli konsensuslik suhe ühe töötajaga, aga on eitanud kõiki ahistamissüüdistusi. "Mul on südamest piinlik oma abikaasa ees, see on koht, kus ma tunnen ilmselgelt kahetsust. Aga seal neid tegusid, mida pannakse mulle ahistamisena süüks, neid ma teinud ei ole. Ahistamisel on kindel definitsioon, mida tihtipeale ei suudeta enda jaoks lahti mõtestada, " ütles ta "Ringvaates".

Halliku juhtumist lähemalt saab lugeda SIIT ja SIIT.

Martin Halliku kaitsja Oliver Nääsi kommentaar täismahus ja muutmata kujul:

Teadupoolest nõudsid prokuratuur ja väidetav kannatanu kinnist kohtuprotsessi. Nüüd me oleme olukorras, kus protsess on küll kinnine, kuid prokuratuur toob kinniselt protsessilt välja neile sobivad infokilde, hoides kõike neile ebasobivat saladuskatte all.

Ühest küljest võib sellises käitumises näha teatavat tuttavat mustrit, kuid käesolevas asjas prokuratuuri toetusel kehtestatud mängureeglitega selline asümmeetriline info jagamine kokku ei käi. Ka kaitse sooviks endale vabadust kohtumenetluses ilmnenud fakte avalikkusega jagada, kuid seda me teha ei või.

Näiteks, kui peaks olema selgunud, et väidetav kannatanu on andnud valetunnistusi, või et teiste tunnistajate ütlustes on suured vastuolud, siis mul puudub võimalus seda teile rääkida. Ma ei saa rääkida arutatavate sündmuste asjaoludest. Seetõttu ei saa ma teile ka selgitada, miks prokuratuuri taotlus karistuse osas on ebaadekvaatne.