Derby County särgis tõusis Mart Poom täielikuks tippväravavahiks.Foto: Mati Hiis
Viies veerandaeg | Õhtulehe raadio
7. veebruar 2020 16:55

„VIIES VEERANDAEG“ | Sõber kutsus külla Poomi: „Mart, miks sa mulle kossutrenni ei tulnud?“

Korvpallisaates „Viies veerandaeg“ käis Andres Sõbral külas jalgpallilegend Mart Poom, kes sai noorena alla korraliku kossupõhja.

Selgub, miks Poom ikkagi jalgpalli valis ja kuidas korvpallitaust talle väravavahi ametis kasuks tuli. Legend tunnistab, et vahel on ta ikka mõelnud – ehk oleks ka korvpallis läbi löönud...

Sõber on kindel, et USA passiga oleks Martin Müürsepp pikalt NBAs mänginud, kas Poom oleks Inglismaa passiga Premier League'i tippklubid vallutanud? Saatejuht võtab üles ka treeneriteema: „Mina paneks sind peatreeneriks. Miks sa ei ole?“

Poom selgitab põhjalikult, miks ta ikkagi Inglismaalt kodumaale naasis. Edukaks treenerikarjääriks jalgpalli sünnimaal oli ju suurepärane põhi loodud. Juttu tuleb ka Mardi kolmest pojast. Kas isa tutvused ja nimi on näiteks Markusele kasuks või kahjuks tulnud? Kust tuleb Andrease huvi muusika vastu? Kuidas läheb pere noorimal liikmel ehk Patrickul?

Milline on Eesti jalgpalli tervis? Poom tunnistab, et ülikriitiline ei tahaks ta olla, aga siiski avab ta kohaliku vutikultuuri tausta üsna avameelselt.

Saatejuht Andres Sõber. Foto: Stanislav Moshkov