Krimi

Politsei leidis jaanuari lõpus kaduma läinud Björni surnukeha 

Ohtuleht.ee, 7. veebruar 2020 16:03
Foto: Tiina Kõrtsini
Politsei palus abi 31. jaanuaril Tallinna kesklinnas kadunud 38aastase Björni asukoha tuvastamisel. Reedel leiti tema surnukeha Noblessneri lähedalt veest. 

Björn lahkus 31. jaanuari õhtul F. R. Kreutzwaldi tänaval asuvast hotellist ning suundus vanalinna poole. Kui mees polnud planeeritud lahkumisajaks 2. veebruaril hotelli naasnud, teatati sellest politseile.

Politsei kontrollis Kesklinnas asuvate valvekaamerate videod ning tuvastas tema liikumise 31. jaanuaril hotellist kuni Viru ringini, kus ta kaamerapildist kadus. 

Björn oli välismaalane, kes rääkis saksa ja inglise keeles ning põgusalt ka prantsuse keeles. Eesti keelt ta ei rääkinud.

Mees külastas 31. jaanuari öö jooksul vanalinnas ja Põhja-Tallinnas mitmeid meelelahutusasutusi. Ööl vastu 1. veebruari kella viie ajal jõudis Björn Noblessneri sadama piirkonda ning sealt edasi puudus teave tema asukoha osas.

„Kaamerasalvestuste põhjal liikus Björn ööl vastu 1. veebruari kella viie paiku ringi Noblessneri sadamas ning kadus kaamerapildist sadamakai juures. Täna kella 11 ajal kontrollisime sadama akvatooriumit sonariga ning kella 14.30 ajal tõid tuukrid veest välja 38aastase mehe surnukeha. Täpsema surmapõhjuse selgitab välja ekspertiis,“ kommenteeris reedeseid toiminguid kesklinna jaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juht Jelena Mirošnitšenko.