Nädala TOP

Top | Kas Ratas vajab abi? (48)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 7. veebruar 2020, 19:47
Foto: Tiina Kõrtsini
Kui adekvaatne on peaminister Ratas ja ega ole tegu läbipõlemisega, kui ta Vikerraadio saates küsimusele Rail Balticust vastab nii: „Ma nüüd mõtlesin pikalt seda küsimust kuulates, vaadates välja - õues ilus ilm, ja inimesed näevad - päike paistab -, ja sellised iseloomustavad omadussõnad – lahkhelid, probleemid, kõik on negatiivne ja paha. /.../ Mina ei öelnud, et kõik on hästi. Mina ütlesin, et inimestel on ilus ilm ja teie ütlete, et lahkhelid, probleemid, hallid toonid.“

Õigeksmõistmise aeg

Tartu endine abilinnapea Artjom Suvorov, kellele kuriteo matkija sokutas konjakipudelit, jäi kohtus lõplikult õigeks, prokuratuur keeldub vabandamast. Tallinna tv eksjuht Tooma Lepp mõisteti 200 tuhande euro omastamises õigeks. USA president Donald Trump mõisteti senati poolt õigeks ja jätkab ametis. Kõik muudkui esitaks süüdistusi, aga need ei pea vett.   

Eesti ja Venemaa käsikäes Antarktikas

Donald Trumpi ajakava vaevalt et võimaldaks kaheks nädalaks Antarktikasse sõita, kuid ameeriklased pole ka Antarktika avastajad. Saaremaal sündinud Vene admirali Faddei Faddejevitš Bellingsgauzeni maadeavastust tähistasid nii Venemaa kaitseministeeriumi ekspeditsioon sõjamerelaevastiku laeval „Admiral Vladimirski“ kui Eesti oma laevaga koos presidendiga pardal. Vene jaamas toimus ühine lõuna, kus osalesid Venemaa loodusressursside minister ja president Kaljulaid.

Listeeria asemel Hiina viirus

Vaevalt hakkas listeeria taanduma Eesti meediakangelase troonilt, kui Hiinast ähvardab värske viiruse näol uus hädaoht. Ametlik Eesti arvab, et on viiruseks hästi valmis, tavainimene jäi aga abi otsides bürokraatia hammasrataste vahele. Kohalike kuulsuste hambakliinik eelistab Eestimaist – nemad enam hiinlasi ei teeninda.

Tallinn toetab vene telejaama

Lätis ja Eestis otsisid kompetentsed organid läbi sanktsioonide võimaliku rikkumise pärast läbi meediafirma ruumid. Küsimus on aga hoopis keskerakondlikus Tallinna linnavõimus, mis telejaamalt venekeelset eetriaega ostes aitab Eesti maksumaksja rahaga mitte koonerdades seda firmat ülal pidada, sulgedes samal ajal eestikeelse Tallinna TV.  

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee