Maailm

Kellelgi õnnestus Rootsi sõjaväelt kaks maasturit pihta panna (36)

Toimetas Greete Kõrvits, 6. veebruar 2020 17:00
Foto: Rootsi politsei
Seni tabamata isikud varastasid Rootsi sõjaväe Enköpingis asuvast laost kaks soomusmaasturit. Üks masin on küll leitud, teine jääb aga endiselt kadunuks ning politsei kuulutas selle leidmiseni välja üleriigilise alarmolukorra.

SVT Nyheter vahendab Rootsi vägede infot, et kahe Terrängbil-16 maasturi vargus Enköpingis pidi toimuma kas 4. või 5. veebruaril. Kolmapäeva pärastlõunast käib pingeline otsimine, et masinaid leida.

Neljapäeva lõuna paiku said uurijad Tillberga aleviku elanikelt teate, et üks masinatest seisab keset elamurajooni. Tillberga asub Västeråsi linna serval, umbes 110 kilomeetri kaugusel Stockholmist, kadumispaigast Enköpingis 34 kilomeetri kaugusel. Esialgu olevat otsijad uskunud, et võimsad sõidukid on viidud kuhugi, kus neid muidu kasutataks, ehk kusagile metsa või väljale. 

Tänu leitud maasturile saavad uurijad nüüd selle jälgi otsida ning loodetavasti leida ka ehk märke sellest, mis punktis võisid kahe maasturi teed lahku minna ja seeläbi teinegi tagasi saada.

Kuidas ja kelle juhtimisel maastur 5. veebruari hilisõhtul nende tänavale parkima sattus, tillbergalased öelda ei oska, ühtki isikut nad sellega toimetamas ei sattunud märkama. Politseid teavitasid nad siis, kui uudistest kuulsid, et just sellist masinat kogu riigis taga otsitakse.

Rootsi politsei jääb kidakeelseks, kuna tegemist on ülimalt tundlikku laadi otsinguga. Õnneks polnud laos, kus soomusmaasturid hoiul seisid ei lõhkeaineid ega relvi.

Eesti aja järgi kella 19 paiku neljapäeval pole teist maasturit veel leitud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee