Juhtkiri

Juhtkiri | Kas näeme kohast kinnihoidjate mässu?

ohtuleht.ee, 5. veebruar 2020 17:23

18 KOMMENTAARI

n
noor tööotsija / 6. veebruar 2020 13:43
Sünnist surmani juhtivalkohal ja hoidku jumal ,kui keegi peaks tooli ühe näpukagi liigutama , siis saavad kõik ,,omajao,, kuulevad alles siis minust ... hoidke eemale parem !!!
o
Oodin/ 6. veebruar 2020 13:39
MEHED! Liberid tõstavad kliinikumis pead! Otsige ruttu raudkangid välja! Vaja omadele appi minna!
m
Mõelgem loogiliselt!/ 6. veebruar 2020 12:49
Kuidas on arenenud Tartu Ülikooli Kliinikum tänapäevaseks, arvestatavaks meditsiiniasutuseks maailmas? Uurige ajalugu. Võrrelge tänapäeva poliitikute arusaamadega. Ja teile saab selgeks, kes on tegelikult arst suure tähega, kes ärikas! Arsti eriala õppijast professorini on pikk, aeganõudev staaž.
t
Tippjuht/ 6. veebruar 2020 13:45
on tippjuht, mitte erialaspetsialist. Tahad väita, et 30 aastat paelussi uurinud tüüp on kõige targem, s.t finantspool, hoone ehitus, teenuse kättesaadavus, teenuse mugavus, effektiivsus jne-jne. Tegelikult ikka ei ole küll! Ainsad, kes tegelikult sellest veelgi hullemad on poliitikud!
k
Kas sa, Tippjuht,/ 6. veebruar 2020 15:15
saadikka aru, keda siin välja vahetada tahetakse? Mitte maj.ülemaid, vaid TIPPJUHTIDEST arste, professoreid. Igal osakonnal on oma arstist juht. Just neid tahetakse välja kangutada. Ja ega Eelmäe ja Klaas pole erialalt mingid tippjuhid. Kordan, asi on rahas ja poliitilises võimus!
o
oh ja/ 6. veebruar 2020 10:11
võimul oleks ammu aeg end kehtestada ja need oma huvidest lähtuvad juhikeste ametikohad kiirkorras reformida kaotades eluaegse juhi staatuse kui niisuguse
n
Nipik/ 6. veebruar 2020 09:40
Rumal ja küündimatu seisukoht, mis kiidab olukorda, kus "kõik on võrdsed". Ei ole! Mõned on võimekamad ja siis peavad nad ka olema parematel positsioonidel. Polegi vajalik pidev rotatsioon. See rotatsioon kehtib ehk diplomaatide maailmas, aga erialal tugevaid tegijaid on vähe - las nad ollagi nn "eluaegsed". Küll nemadki kunagi väsivad.
p
Patsient / 5. veebruar 2020 18:48
Aga palun, las siis lahkuvad kõik need kogemustega arstid, kes vastu hakkavad. Järgi jäävad kliiniku juht ja Urmas Klaas, kes võivad palgata kuulekad noored tohtrid värskete lõetajate hulgast. Või usub keegi, et praegustele võrdse kvalifikatsiooniga arste on Eestis jalaga segada?
l
Lahkuvad?/ 5. veebruar 2020 19:46
Ega ei lahku küll! Sellised kliinikumi arstid on sündinud arsti kitlisse. Nendele on see elustiil. Neid tuleb hoida. Kliinikume juhivad tavaliselt eriala professorid või vanemarstid. Priit Eelmäe ei ole muud kui erialalt füsioterapeut. Urmas Klaas aga ainult kehakutuuri teaduskonna lõpetanu. Tööd teinud poliitikuna, linnapeana. Reformid teevad arsti teaduskonnale vaid halba, pillutades neid nagu kehakulturnik seda kavatseb. Arst teeb oma kutsumust elu lõpuni ennast täiendades. Pigem hoidku kliinikumist eemale need kaks "juhti" kui arstid!
o
oh ja/ 6. veebruar 2020 10:13
teatavasti asendamatuid pole olemas ehk olekski aeg anda võimalus noortele
a
to ohja/ 6. veebruar 2020 10:24
anname võimalias noortele arstidele kellel puudub kogemus ja praktika?
o
oh ja/ 6. veebruar 2020 10:32
ega kogenust ja praktikat ei saagi tekkida kui võimalust ei anta
n
Nips to ohja/ 6. veebruar 2020 12:45
Küll noortele see võimalus ka tuleb, las teevad kõigepealt tööd - kohe ei pea juhtima kukkuma.
k
kurb ja kuri patsient / 6. veebruar 2020 13:51
Mul kogemus täitsa olemas arst 79 aastane ,kes ei ,,viitsinud - jõudnud ,, isegi toolilt end sirgu ajada ja korralikult patsiendiga suhelda , istus nagu kännuämblik kössis toolil ja õde ainult tegeles minuga ,tema muudkui kirjutas midagi ... ja pärast tuli välja ,et minu haigusloo kirjutas hoopis eelmise patsiendi haiguslukku !?? no mis sa kostad või kus sa pistad !?
n
Nii on./ 5. veebruar 2020 18:01
Kliinikute juhid on oma ala tipud, professorid. Nemad on selle kliinikuga end sidunud eluajaks. Professorid teevad kliinikutes oma elutööd, uurivad, täiendavad meditsiini ja teevad uusi avastusi. Sellepärast nad peavadki kliinikuid juhtima, kuni veel jaksavad. Nii ei saa ju, et mingi viie aasta pärast tuleb keegi ja võtab professori elutöö lihtsalt üle. Nõunik Klaas pole siin asjatundja, et juhtida!
s
Seda peaks/ 5. veebruar 2020 18:05
ka Eelmäe teadma. Juba oma isast neurokirurgi töödest.
e
Eluaegsed kliinikumi juhid/ 5. veebruar 2020 20:17
Et siis ainult 18-l on õigus elutööks ja seda loomulikku arengut ja konkurentsi eirates. Sebisin endale koha ja olen seal igavesti!
2
20:17!/ 6. veebruar 2020 07:42
Elutööd teevad need, kes selleks võimelised on. Küllap need 18 on ennast rohkem tõestanud kui ülejäänud sajad. Mõni alles õpib, mõni juba töötab arstina, mõned aga suudavad kõrgemale ronida ja hakkavad teadust tegema. Kas sulle ongi mõtet seletada? Mõni näiteks õpib teerullijuhiks(Nestor), ja rullitab pensionini välja. Mis eriala sinul võiks olla?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee