Seisukoht

Seisukoht | Hirm hiinlaste ees (7)

Greete Kõrvits, välisuudiste toimetaja, 5. veebruar 2020, 17:22
Foto: Martin Ahven
Ettevaatlikkus on vajalik ja uue viirusega nalja pole, aga kui Hiina noorpaar ei saa rahulikult toas vedelda, sest tarmukas hotellitöötaja vaatab, et kahtlane värk, kuidagi vähe käivad väljas, kutsume igaks juhuks kiirabi, siis... läheb see koroonahirm natuke absurdiks kätte.

On inimesi, kes keelduvad oma lapsi teiste, samuti potentsiaalselt eluohtlike haiguste vastu vaktsineerimast. Tahaks mõelda, et see, kellel pole probleemi lasteaedades leetrite levitamisega, vast ka aevastavat hiinlast ei karda. See, kes ise käsi pesemata vetsust väljub, loodetavasti vastutulevat maskiga asiaati nähes araks ei löö. Kujuta ette, kui mõne ökoemme lapsukesele tuleks kooli kiirabi järele, sest „kellelgi tekkis kahtlus“... Draama!

Muretsegem pigem gripi, sooja talve tõttu saabuva puugi-vuugi ja südamehaiguste pärast. Loodame küll, et Hiinast uut ja eksootilist „saadetist“ ei tule, aga haigeks teevad meid ikka pigem kodusemad nähtused kui hotellis tukkuvad Hiina turistid. Ka see, et rahast ilma jäämise hirmus ronivad paljud meist haigena tööle. Keegi võiks hoopis selle kolme esimese haiguspäeva teema üle vaadata.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee