Poliitika

Ratas: sotsiaalminister ei pea tagasi astuma, kui osad apteegid jäävad 1. aprillil suletuks (38)

Toimetas Triinu Laan, 5. veebruar 2020 16:25
Foto: Tiina Kõrtsini
Peaminister Jüri Ratas andis mõista, et isegi kui 1. aprillil jõustuva apteegireformi tõttu jäävad osad apteegid suletuks, ei pea sotsiaalminister Tanel Kiik selle pärast ametist lahkuma.

Vikerraadio saates "Stuudios on peaminister" oli pikemalt jutuks apteegireform, mis peaks jõustuma 1. aprillil, kirjutab ERR Uudised. 

Samal teemal

Saatejuhid Arp Müller ja Mirko Ojakivi küsisid Rataselt, et kes vastutab, kui apteegireformi jõustudes jäävad 30-35 asulas apteegid suletuks või on apteegid küll lahti, aga proviisorid müüvad ainult plaastreid ja kraadiklaase? 

"Valitsuse tegevuse eest vastutab peaminister. See reform pole tulnud lauale tänase valitsuse suure mõttetööna. Sotsiaalministeerium ja selle valdkonna minister peavad hea seisma, aga ka neil on raske, kui riigikogus on esitatud kaks eelnõu ja turuosalised ütlevad, et vaga mida me muudame, kui ka seadusandja ise pole otsustanud. Tanel Kiik on saanud oma tööga hästi hakkama. Viinud ennast väga raske ministeeriumiga hästi kurssi, kus varem oli kaks ministrit. Ta on professionaal ja teeb oma tööd südamega," avaldas Ratas sotsiaalministrile toetust.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee