ÕL TV | Õhtuleht

ÕL VIDEO | ISEMOODI SILMAILU: vaata, kuidas laealust ehivad 72 pissipotti! (8)

Gitta Riener, 5. veebruar 2020, 15:51
Foto: Gitta Riener
Kullatud äärtega, kaunite mustritega, lillelised – Tiina Raali kogus leidub  72 erinäolist pissipotti, mis on silmailuks riputatud tema töökohas lae alla. "See on ju kunstnikulooming, mida ma lihtsalt hindan," kiidab koguja.

Tiina Raal tegeleb igapäevaselt mööbli restaureerimisega Viimsis asuvas Tsunftijänese firmas. Just selles hoones ripuvadki lae all pissipotid, mida Tiina  on kogunud nüüdseks kaksteist aastat. See idee tekkis tal Amsterdami-reisi ajal, kus ta nägi seina peal 15 pissipotti. "Mul tekkis mõte, et järgmisel aastal on mul esimene juubel, teeks sõpradele pissipotinäituse. Ostsime need kõik korraga ära," räägib Tiina.

Tiina sõnul tal ühe aastaga siiski ei õnnestunud juubelinäituseks 50 potti kokku saada. Nüüdseks on tal neid aga juba 72 ja igal aastal kogu väikestviisi täieneb. Üks tema lemmikpott meenutab kohvitassi. "Kui ilusti võib ühte lihtsat asja teha! Ei ole mingi plekiplönn, nagu meie noorusajal olid need asjad," tõdeb Tiina.

Tiina on Peterburis näinud Ermitaaži muuseumis ka selliseid pissipotte, millel on briljandid peal. Ta kiidab: "Neid potte on väga kalleid ja ilusaid. Minul nii hinnalisi kahjuks ei ole."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee