Krimi

Postimees ei kiirusta kanaliga koostööd lõpetama.

KAHTLUS ÕHUS: Eesti ja Läti võimud puistasid Kremli-meelse telekanali PBK kontoreid (58)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 5. veebruar 2020 10:07
PBK stuudioFoto: Priit Simson/ Ekspress Meedia
Eesti kaitsepolitsei (kapo) ja Läti julgeolekuteenistus (VDD) otsisid seoses rahvusvaheliste sanktsioonide seaduste rikkumise kahtlusega läbi Kremli-meelse telekanali PBK emafirma Baltijas Mediju Alanse kontorid Riias ja Tallinnas.

Prokuratuur kinnitas, et nemad ja kapo aitasid Läti kolleege rahvusvahelise sanktsiooni rikkumise uurimisel.

„Eestilt paluti abi seoses menetlustoimingutega Eestis. Teisipäeval, 4. veebruaril viis Kaitsepolitsei läbi õigusabipalve raames palutud menetlustoimingud ning edastab kriminaalmenetluses vajaliku teabe Läti õiguskaitseasutustele. Menetlustoimingud puudutavad ärilist tegevust, menetlustoiminguid ei teostata meediategevuse ega selle sisu suhtes. Rahvusvahelist õigusabi andev riik menetluse kohta detailset teavet jagada ei saa, kuna õigusabi andjal ei ole iseseisvat menetluse kommenteerimise õigust,“ selgitas prokuratuuri kõneisik Olja Kivistik.

KAPO Foto: Robin Roots

„4. veebruari päeval viidi Riias ja selle ümbruses, aga ka Tallinnas läbi kahtlustatavatega seotud objektide mitu volitatud läbiotsimist, hankides hulgaliselt dokumente ja meediume. Uurimise käigus saadud teave tekitab kahtlusi, et grupp isikuid on eelneva kokkuleppe alusel andnud suurele hulgale rahalistele ja majanduslikele ressurssidele juurdepääsu isikule, kelle suhtes kohaldatakse Euroopa Liidu sanktsioone tegude eest, mis kahjustavad Ukraina territoriaalset terviklikkust, suveräänsust ja iseseisvust,“ seisis pressiteates.

VDD andmetel on praegu õigus kahtlustada kaht isikut ja nad on selle pärast kinni peetud. Mitmel teise isiku suhtes on agatatud kriminaalmenetlus. VDD tuletab meelde, et kedagi ei saa süüdi tunnistada enne, kui tema süü on seadusega kindlaks tehtud.

Postimehe juhatuse esimees: enne otsustamist vaatame uue info üle

Alates 1. jaanuarist asus Postimees Grupp haldama BMA Estonia OÜ telekanalite reklaamimüüki Eestis. Läbi koostööleppe lisandusid Postimees Grupi telekanalite portfelli ka Pervõi Baltiiski kanal. Kas uued kahtlustused muudavad midagi kanalite koostöös.

Posimees Grupi juhatuse esimees Andrus Raudsalu kommenteeris Õhtulehele, et tegelikult on info alles väga värske. „Me ei tegele PBK sisuga ja ei ole mitte kunagi seda teinud. Kui Eesti riik või mõni teine riik soovib õiguslikel alustel midagi eemaldada või kinni panna, siis me toetame seda. Meil ei ole mitte midagi selle vastu. Praegune on alles väga uus info. Me vaatame sellele peale ja siis otsustame, mida me edasi teeme,“ sõnas ta.

Samal teemal

03.09.2019
Tallinn tellib PBK-lt tänavu venekeelseid telesaateid enam kui poole miljoni eest