Seisukoht

Seisukoht | Kuidas kuts külale… (6)

Viljar Voog, reporter, 4. veebruar 2020 18:05
Foto: Stanislav Moškov
Kaia Kanepi tahtis tänavu Eesti tennisenaiskonda esindada, kuid jäeti koondisest välja. Lugedes spordikorüfeede arvamusi, on tegu kohutava ebaõiglusega: sellega mitte ainult ei kustutatud naiskonna eduvõimalusi, vaid ka Kanepi lootus jõuda karjääri ehal Tokyo olümpiale. Ja mis siis?

Esiteks, mis mõtet on tänavu Anett Kontaveidi ja Kanepi oskuste toel pürgida kõrgemasse tugevusgruppi, kui järgmine aasta Kanepi (ülitõenäolisel) puudumisel sealt pudenetaks? Kui meie noored tennisepiigad on piisaval tasemel, küll nad võitlevad Kontaveidile toetudes selle koha ise kunagi välja!

Teiseks, kui Kanepi tahtnuks olümpial mängida (pileti teenimise šansid olid niikuinii kasinad), poleks ta pidanud jätma koondise esindamise nõude täitmist viimasele hetkele. Tennisist ise väidab, et teda vaevasid pidevalt vigastused, kuid otsustel nähakse ka rahalist poolt – sellest tekkinud solvumine kaalub üles Kanepi vanad teened ja on nüüdse kõrvalejätmise põhjus. Muidugi oleks äge, kui Eesti osaleks OMil ka paarismängus, kuid praeguse seisuga saab Kontaveit keskenduda enda esitusele, mitte ei pea muretsema kahel rindel rügamise pärast.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee