President Kersti Kaljulaid lõikamas Antartikas torti koos Venemaa loodusvarade minister Dmitri Kobõlkiniga.Foto: Timo Palo / Facebook Kersti Kaljulaid
Marvel Riik 4. veebruar 2020 17:14
President Kersti Kaljulaid väisas jaanuari lõpus Antartikat, et tähistada poolsaare avastamise 200. aastapäeva. Ametliku info järgi kohtus president jaamade juhtidega, kellega nauditi ka pidupäevatorti. Üks „jaama juhtidest“ oli aga Venemaa loodusvarade minister Dmitri Kobõlkin, kellega koos riigipea lõikas torti.

„President Kaljulaid osales tõesti Venemaa Bellingshauseni uurimisjaamas Antarktika 200 tähistamise üritusel, kuhu oli kohale saabunud ka Venemaa loodusvarade minister Dmitri Kobõlkin,“ kinnitas riigipea ja Vene ministri kohtumist presidendi kantselei pressiesindaja Mailin Aasmäe. Pressiesindaja sõnul ei olnud tegemist ametliku kohtumisega, vaid kahe riigi esindaja osalemisega samal sündmusel.

„Riigipea sai [Kobõlkinilt] kingituseks dekoratiivtaldriku, mis on koos kõigi teiste Antarktika visiidi käigus presidendile tehtud kingitustega antud meremuuseumi kogusse,“ täpsustas Aasmäe.