Galeriid

GALERII | PÖFF ja Jaapani kultuuriklubi Asashio said Jaapani välisminstrilt aukirja (1)

Ohtuleht.ee, 4. veebruar 2020 17:21
Jaapani välisminister tunnustas aukirjaga PÖFFi filmifestivali ja kultuuriklubi Asashio.Foto: Martin Ahven
PÖFFi filmifestivali tegijad ja Jaapani kultuuriklubi Asashio said teisipäeval Jaapani suursaadiku Roosikrantsi residentsis kätte Jaapani välisministri aukirja sealse kultuuri levitamise eest.

„Jaapan võib olla uhke, et tal Eestis sellised sõbrad on,” ütles Jaapani suursaadik Hajime Kitaoka, kes teisipäeva õhtul oma residentsis aukirjad kätte andis.

Kultuuriklubi Asashio sai autasu Jaapani ja Eesti sõprussuhete arendamise eest, Pimedate Ööde filmifestival kultuurivahetuse edendamise eest Eesti ja Jaapani vahel kunsti kaudu.

PÖFF on aastate jooksul näidanud rohkem kui sadat Jaapani filmi, eraldi on olnud fookuses näiteks Jaapani nüüdisaegsete naislavastajate, stuudio Nikkatsu ja Kôji Wakamatsu looming. 2019. aasta festivalil pälvis peaauhinna Jaapani režissööri Anshul Chauhani film „Vastupidi”.

Festivali juhi Tiina Loki sõnul on PÖFF pidanud kaugete maade kultuuride tutvustamist oma missiooniks ja erilisel kohal on nende seas alati olnud Jaapan. "Eesti vaataja armastab Jaapani filme, mida näitavad väljamüüdud saalid ja see, et nii mõnigi neist on võitnud ka publikuauhinna. Kuigi kaks geograafiliselt justkui kauget kultuuri, on Eesti ja Jaapani vahel vaimses plaanis ka üllatavaid sarnasusi."

Jaapani kultuuriklubi Asashio on alates 2005. aastast korraldanud arvukalt Jaapani-teemalisi üritusi, millest suurimaks on jaapani popkultuuri festival Animatsuri.

Kokku autasustas Jaapani välisministeerium teenete eest 63 organisatsiooni ja 206 üksikisikut kogu maailmast.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee