Eesti uudised

President ei telli pensionireformi üle otsustamiseks uut analüüsi (168)

Toimetas Aare Kartau, 4. veebruar 2020 07:45
President Kersti Kaljulaid.Foto: Martin Ahven
President Kersti Kaljulaid ei kavatse pensionireformi seaduse väljakuulutamise või tagasilükkamise otsustamiseks uut juriidilist hinnangut tellida.

„Pensionireformi teemalisi analüüse on erinevad osapooled viimaste kuude jooksul teinud mitmeid ning veel ühte täiendavat tellida meil plaanis ei ole,“ ütles presidendi kommunikatsiooninõunik Taavi Linnamäe ERRile.

„Vabariigi president tutvub sel nädalal põhjalikult talle saadetud eelnõuga, erinevate analüüsidega, ta on kohtunud ka endiste õiguskantsleri ja riigikohtu esimeestega, arutanud teemat erinevate ekspertidega,“ selgitas Linnamäe.

Presidendil on kuni järgmise nädala kolmapäevani aega otsustada, kas kuulutab riigikogus 29. jaanuaril heaks kiidetud eelnõu välja või saadab riigikogule tagasi.

Kui president otsustab seaduse tagasi lükata poliitilistel põhjustel, ilma põhiseaduse vastuolule viitamata ja riigikogu selle uuesti muutmata kujul heaks kiidab, ei ole tal võimalust seadust riigikohtusse edasi saata, mis vastasel juhul lõpliku otsuse teeks.

Samal teemal

28.01.2020
Pensionireform: kes on poolt, kes on vastu?
22.01.2020
Riina Sikkut pensionireformist: väike vabaduse piiramine olevikus annab suurema vabaduse tulevikus
20.01.2020
Mihhail Lotman | Demagoogiapilv teise pensionisamba reformimise ümber

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee