Seisukoht

Prügiveoga nööritakse

Seisukoht | Klient on vildakate seaduste ori (5)

Deivil Tserp, spordiajakirjanik, 3. veebruar 2020, 17:12
Hiljuti sain Tallinna jäätmete taaskasutuskeskusest e-kirjaga teate, et 1. märtsist muutub piirkonna jäätmeveo teenuste hinnakiri. Varasemast suurem teenustasu ei rõõmusta kedagi, tagatipuks lükkan iga kuu värava taha pooltühja prügikasti, sest meie perekonnal koguneb väga vähe jäätmeid.

Räägitakse, et klient on kuningas. Uurisin teenusepakkujalt, kas mul on võimalik jäätmeveo sagedust muuta. Vastus saabus küll kiiresti, aga see ei sisaldanud mitte midagi rõõmustavat.

„Anname teada, et vastavalt Tallinna jäätmehoolduseeskirjale on lubatud minimaalne segaolmejäätmete ärevedu sagedusega 1 x 28 päeva tagant. Tulenevalt seadusest harvemat sagedust me pakkuda teile ei saa ja teie taotlust ei saa rahuldada. Saate olemasoleva mahuti vahetada väiksema vastu,“ on vastuses kirjas.

240-liitrise mahuti väljavahetamine oleks majanduslikult ebaratsionaalne samm. Isegi siilile on selge, et Tallinna jäätmehoolduseeskiri on koostatud teenusepakkujate ärihuve silmas pidades. 28päevane veotsükkel juurutati kliendilt raha väljapumpamiseks, nii saab teenustasu kasseerida 13 korda aastas.

Jäätmehoolduseeskiri seab löögi alla kõik ausad inimesed, ent metsaaluste ja maanteekraavide risustajaid ei pidurda see kuidagi. Peame igal kevadel nende järelt koristama.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee